Gdańscy radni Koalicji Obywatelskiej chcą ograniczyć lekcje religii w szkołach. Napisali interpelację do prezydent Aleksandry Dulkiewicz, aby wystąpiła do ks. arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia o zmniejszenie liczby lekcji religii w szkołach z dwóch do jednej tygodniowo. Arcybiskup stanowczo wyraził swój sprzeciw.
Bez zgody arcybiskupa nie możemy nic w tej sprawie zrobić, takie są przepisy
— powiedział wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk.
Sprawę skomentował publicysta Piotr Semka.
Platforma z premedytacją chce grać konfliktem z Kościołem. Podobne konflikty mogą zacząć się w kolejnych miastach
— ocenił na Twitterze.
Zdaje się, że jak na razie jedynym programem wyborczym totalnej opozycji jest walka z Kościołem…
wkt/TT
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/440217-gdanska-ko-chce-ograniczyc-lekcje-religii-semka-komentuje
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.