Marek Suski stwierdził w rozmowie z „Super Expressem”, że nauczyciele „zarabiają niemal tyle co posłowie”. Słowa ministra, który przekonuje, że nauczyciel dyplomowany ma „z kawałkiem 5 tys. zł brutto”, raczej nie pomogą rozładować napięcia i doprowadzić do porozumienia z nauczycielami.
Posłowie mają 8 tys. zł brutto pensji podstawowej (do tego dieta ponad 2 tys. zł - red.), więc jeśli nauczyciel dyplomowany ma z kawałkiem 5 tys. zł brutto, to jest to nieduża różnica między posłem a nauczycielem
—przyznaje w rozmowie z tabloidem minister.
Warto zauważyć, że początkujący nauczyciel zarabia blisko 2 tys. zł na rękę, a początkujący poseł od razu otrzymuje 8 tys. zł pensji podstawowej. Czy Suski rzeczywiście uważa, że sytuacja nauczycieli jest tak dobra jak posłów?
kk/”SE”
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/437437-suski-nauczyciele-zarabiaja-niemal-tyle-co-poslowie
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.