Były szef MSZ Witold Waszczykowski na antenie RMF FM odniósł się do kwestii zarobków nauczycieli. Przyznał, że są one zbyt niskie.
CZYTAJ TAKŻE: Morawiecki gotowy na spotkanie z nauczycielami. „Chciałbym, żeby wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego wynosiło 6 tys. zł”
Żona jest nauczycielką. Jest to poważny problem od lat
— podkreślił Waszczykowski.
Jestem za tym, aby nauczyciele zarabiali znacząco więcej. Jeśli pojawiłby się jakiś rządowy projekt w Sejmie, który byłby oparty o finanse, na które nas stać, to oczywiście bardzo chętnie zagłosowałbym za
— mówił były szef MSZ.
Zapytany przez redaktora Roberta Mazurka, czy wie, ile zarabia jego żona, odpowiedział:
Nie powiem, bo się wstydzę.
as/Twitter/RMF FM
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/437144-waszczykowski-o-zarobkach-zony-nauczycielki-wstydze-sie
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.