Będę jutro omawiał sprawę Fort Trump z Sekretarzem Obrony Stanów Zjednoczonych w Monachium. Będziemy mieć spotkanie bilateralne przy okazji konferencji ds. bezpieczeństwa
—poinformował na antenie radiowej Trójki Mariusz Błaszczak, szef MON.
Pentagon został zobowiązany do marca do przedstawienia Kongresowi oceny projektu Fort Trump
—przypomniał minister.
Błaszczak odnosząc się do trwającej w Warszawie konferencji bliskowschodniej powiedział, że świadczy to o pozycji Polski.
Konferencja bliskowschodnia jest dowodem rosnącej pozycji międzynarodowej Polski
—stwierdził.
Odnosząc się z kolei do podpisania umowy na dostawę amerykańskiego systemu artylerii rakietowej HIMARS, powiedział:
Cena 414 mln dolarów za wyrzutnie HIMARS jest bardzo dobra. Wystarczy przywołać fakt, że cena max. zaakceptowana przez Kongres wynosiła 655 mln dolarów
—zaznaczył Błaszczak.
Potrzeba nam 3 dywizjonów wyrzutni HIMARS. Kupiliśmy jeden i to dopiero początek. To broń, której Wojsko Polskie nie miało. Realnie odstrasza przeciwnika
—dodał.
kk/Trójka
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/433868-szef-mon-bede-omawial-sprawe-fort-trump
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.