Prowokacja urzędników skarbówki ma sens, kiedy mamy uprawdopodobnione sygnały, że może mieć miejsce bardzo fatalna i karygodna praktyka oszukiwania państwa - powiedział PAP wiceprzewodniczący klubu PiS, członek sejmowej komisji finansów Tadeusz Cymański.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Błagały mechanika o pomoc, a potem chciały wystawić mu mandat. Żenująca prowokacja urzędniczek skarbówki
Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz‘15) w środę podczas konferencji prasowej w Sejmie poinformował o złożeniu interpelacji do minister finansów Teresy Czerwińskiej dot. informacji, którą otrzymał od anonimowej urzędniczki jednego z urzędów skarbowych o „zmuszaniu pracowników” do „polowania” na sprzedawców, taksówkarzy czy przedsiębiorców.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Afera żarówkowa, czyli jak urząd skarbowy niszczy życie społeczne
Pracownicy urzędów skarbowych są losowo typowani do prowokowania drobnych polskich przedsiębiorców za własne pieniądze tychże pracowników i wystawiania im mandatów
— podsumował wicemarszałek.
Tyszka zaapelował do minister finansów oraz premiera Mateusza Morawieckiego o wyjaśnienie takich praktyk.
W rozmowie z PAP Tadeusz Cymański przyznał, że nie jest zwolennikiem prowokacji.
Prowokacja moim zdaniem ma sens, kiedy mamy uprawdopodobnione sygnały, że może mieć miejsce bardzo fatalna i karygodna praktyka oszukiwania państwa, więc to nie jest narzędzie, które nie jest w ogóle użyteczne dla sprawiedliwości, czy dla obywateli, czy dla państwa
— powiedział.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, więc jak to ma na celu tylko wypełnianie ślepe i bezkrytyczne wymagań, które zawód za sobą niesie, to to jest bardzo złe zjawisko
— stwierdził wiceszef klubu PiS.
Zastrzegł jednak, że „byłby bardzo ostrożny w generalizowaniu”.
Cymański przyznał, że wiceminister finansów i szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś jest otwarty na wszelkie sygnały nieprawidłowości w urzędach skarbowych i na pewno się do tego odniesie. Sam - jak zadeklarował - również się temu przyjrzy.
ems/PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/427853-czy-prowokacje-skarbowki-maja-sens
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.