Młodzież Wszechpolska złożyła prywatny akt oskarżenia przeciwko Adamowi Michnikowi. To odpowiedź na słowa z listu do Pawła Adamowicza, w którym redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” nazwał członków stowarzyszenia „bojówkarzami”, porównując ich również do faszystów.
Przypomnijmy, prezydent Gdańska znieważył członka Młodzieży Wszechpolskiej i naruszył jego nietykalność cielesną. Do zdarzenia doszło w listopadzie 2017 roku podczas wykładu Adama Michnika.
Redaktor naczelny „GW” napisał w lipcu list do Adamowicza, w którym dziękował mu za to, że „stanął w jego obronie”. Działaczy Młodzieży Wszechpolskiej nazwał w nim „bojówkarzami”, porównując do faszystów.
”Przyszli po to, by zerwać wykład i sprowokować awanturę. Tak zawsze postępowali – i postępują – faszyści”
— czytamy w publicznym liście Michnika do Adamowicza.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Co za kabaret! Michnik w liście do Adamowicza: „Są dwa Gdański, dwie Polski. Ty należysz do Gdańska z Sierpnia 80 r.”
Na te słowa postanowiło odpowiedzieć Stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska.
Wczoraj złożyliśmy prywatny akt oskarżenia przeciwko Adamowi Michnikowi, który w upublicznionym liście do Pawła Adamowicza (Prezydent Gdańska) nazwał nas faszystowskimi bojówkarzami!
— napisano na Twitterze.
Nie będzie zgody na obrażanie Stowarzyszenia Młodzież Wszechpolska
— dodano.
kpc/Twitter/wPolityce.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/426394-mlodziez-wszechpolska-pozwala-adama-michnika
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.