Praca syna szefa CBA w Banku Światowym nie jest „z rekomendacji” prezesa NBP. Kacper Kamiński jest przedstawicielem (swego rodzaju ambasadorem) Polski w Banku Światowym
— napisał na Twitterze Ryszard Petru, lider nowej partii „Teraz!”.
Może nieco zaskakiwać, że to akurat lider jednego z ugrupowań opozycyjnych wziął w obronę syna Mariusza Kamińskiego, przedstawiając trzeźwy osąd sytuacji. Większość innych polityków opozycji i dziennikarzy z nią sympatyzujących stara się wykorzystać tę sytuację do celów politycznych. Sugerują, że rzekomo dostał się on do Banku Światowego nie z powodu swoich kompetencji, ale wyłącznie z powodu „rekomendacji” przez prezesa NBP.
as/Twitter
-
Kup nasze pismo w kiosku lub skorzystaj z bardzo wygodnej formy e - wydania dostępnej na: http://www.wsieci.pl/prenumerata.html.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/422018-niebywale-ryszard-petru-broni-syna-szefa-cba
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.