Jak donosi wyborcza.pl, Joanna Glusman może zostać wiceburmistrzem Ochoty. Kandydatka stowarzyszenia Miasto Jest Nasze na prezydenta Warszawy będzie rządzić w tej dzielnicy w koalicji z Platformą Obywatelską.
Informacja podana przez media wywołała reakcję Patryka Jakiego, który przypomniał, że już w kampanii wyborczej w Warszawie mówił, że przedstawiciele MJN liczą na „synekurki” od PO.
Kompromitacja @MiastoJestNasze . Kiedy mówiłem, że PO obiecała im synekurki za atakowanie mnie w kampanii jeszcze bezczelnie pozwali mnie za kłamstwo (tylko źle złożyli wniosek). Dno!
— napisał Jaki na Twitterze.
Przykro mi, że znów miałem racje. To nauczka dla wszystkich, którzy wierzą w tzw. ruchy miejskie. To zwykle bezczelne i cyniczne partyjne przystawki.
Do wpisu Jakiego odniósł się Jan Mencwel, szef MJN, który przejął to stanowisko po Janie Śpiewaku.
Niech się Pan tak nie gorączkuje.Trzeba już przeboleć tę porażkę.A zgodnie z tą logiką-czas rozliczyć w partii @pobozy i @MichalGrodzki którzy sprzedali się za stołki w zamian za koalicje z PO na Bemowie! Ale już!
Wezwany do tablicy Błażej Poboży odpisał Mencwelowi, który nazwał obecnego szefa MJN „grabarzem ruchów miejskich”.
O, grabarz ruchów miejskich w Warszawie się odezwał! Przez Pana chore personalne ambicje ruchy miejskie nie mają swojej reprezentacji w radzie miasta. Że tez Pan ma jeszcze czelność w ogole wypowiadać się publicznie. Kiedy Pana honorowa dymisja z szefa MJN i powrót @JanSpiewak?
— czytamy.
Mly/twitter
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/420498-patryk-jaki-kompromitacja-ruchow-miejskich
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.