Nie sądzę, żeby tutaj była jakakolwiek forma ustawki
— powiedział Paweł Rabiej na antenie TVN24, pytany o to, czy decyzja prezydent Warszawy o zakazie Marszu Niepodległości była elementem układu odchodzącej prezydent Warszawy z obozem rządzącym.
Przyszły wiceprezydenta stolicy przekonywał, że decyzja HGW wynika z troski o bezpieczeństwo.
Jestem przekonany, że ta decyzja pani prezydent jest decyzją, która jest podyktowana odpowiedzialnością. Nie przypuszczam, żeby był tutaj jakikolwiek element politycznej gry. Stawką jest bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy
— stwierdził.
Jestem absolutnie głęboko przekonany po przeczytaniu uzasadnienia tej decyzji, że pani prezydent kierowała się odpowiedzialnością za bezpieczeństwo Warszawy. Słuchając i czytając to uzasadnienie jestem przekonany, że miała rację
— dodał.
Rabiej uważa, że prezydent miasta była przekonana, że podczas marszu dojdzie do awantur.
Odpowiedzialny prezydent i gospodarz miasta musi mieć absolutną pewność, że nie będzie żadnych zamieszek. Nie mówię już nawet o hasłach, tylko że nie będzie zagrożenia dla bezpieczeństwa i życia
— powiedział.
mly/tvn24
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/420183-rabiej-broni-hgw-decyzja-podyktowana-odpowiedzialnoscia
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.