„Fakt”, Onet, media niemiecko-szwajcarskich wydawców nie ustają w atakach na premiera Mateusza Morawieckiego, Fundacja Bertelsmanna atakuje polski rząd; to brudna gra polityczna - uważa szef KPRM Michał Dworczyk. Zaczynam rozumieć po co Grzegorz Schetyna spotkał się z Angelą Merkel - dodał.
CZYTAJ WIĘCEJ: I to ma zniszczyć Morawieckiego? Kolejny fragment taśmy uderza w premiera! W tle Kilian, Jagiełło i Grad
Eksperci niemieckiej Fundacji Bertelsmanna opublikowali w tym tygodniu trzecie międzynarodowe badanie na temat jakości rządów. Według badania w grupie 41 państw Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz Unii Europejskiej Polska pod względem jakości rządów spadła aż o 29 miejsc i zajmuje teraz 37. lokatę.
Fakt i Onet, media niemiecko-szwajcarskich wydawców, nie ustają w atakach na premiera Mateusza Morawieckiego. Niemiecka Fundacja Bertelsmanna atakuje polski rząd. To nie jest merytoryczna krytyka, tylko brudna polityczna gra. Zaczynam rozumieć, po co Grzegorz Schetyna spotykał się z Angelą Merkel
—napisał w czwartek na Twitterze Dworczyk.
CZYTAJ WIĘCEJ: Onet odkrywa karty w sprawie „afery”! „Taśmy osłabią Morawieckiego. Kaczyński powinien uwzględnić kłopoty z Morawieckim”
Pod koniec września lider PO Grzegorz Schetyna spotkał się w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Po spotkaniu Schetyna powiedział, że takie spotkania są potrzebne i pokazują, że Polska i polska polityka jest ważna dla europejskich polityków.
Rozmawialiśmy o wielu rzeczach, które są dzisiaj ważne w polityce europejskiej, przede wszystkim o wyborze kandydatów, szczycie który będzie w Helsinkach i o decyzji na temat najważniejszych funkcji w strukturach europejskich
—powiedział lider PO.
Jak dodał tematem rozmów był też budżet unijny, w tym środki europejskie dla polskich samorządów, Nord Stream 2 oraz wspólna polityka UE po wyborach do Parlamentu Europejskiego
Portal Onet w ubiegłym tygodniu opublikował artykuł „Afera taśmowa. Kelnerzy obciążają Morawieckiego”, w którym dziennikarze powołują się na akta afery taśmowe. Onet napisał, że kelnerzy skazani w wyniku afery taśmowej obciążyli w swoich zeznaniach obecnego premiera, w latach 2007-2015 prezesa banku BZ WBK. Podczas jednej z nagranych rozmów - według portalu - „Morawiecki miał dyskutować o zakupie nieruchomości na tzw. słupy”.
CZYTAJ WIĘCEJ: Utopić Morawieckiego w starych aktach, czyli wszyscy „wiedzą”, ale nikt nie widział. Sprytny ruch Onetu na trzy tygodnie przed wyborami
Onet opublikował także kolejne artykuły oraz nagranie innej taśmę, na której znalazł się zapis rozmowy Morawieckiego w 2013 r. m.in. z prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełłą, prezesem PGE Krzysztofem Kilianem i jego zastępczynią Bogusławą Matuszewską. To w tej rozmowie pada kwestia rozważania kandydatury Morawieckiego na szefa resortu Skarbu Państwa w rządzie Donalda Tuska. Fragmenty stenogramu z tej rozmowy ujawniły w 2016 r. „Newsweek” i Radio Zet. W jednym z artykułów pojawiają się fragmenty obecnego szefa rządu z Jagiełłą, Kilianem i Matuszewską, w której pojawia się m.in. kwestia zatrudnienia byłego ministra skarbu w rządzie PO-PSL Aleksandra Grada.
Dziennik „Fakt” zamieszczał w ubiegłym tygodniu informacje opublikowane przez Onet, cytując artykuł i powołując się na portal jako na źródło informacji.
kk/PAP
-
TO TRZEBA PRZECZYTAĆ!
Kup nasze pismo w kiosku lub skorzystaj z bardzo wygodnej formy e - wydania dostępnej na: http://www.wsieci.pl/prenumerata.html.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/416085-medialne-ataki-na-rzad-mocny-wpis-szefa-kprm