Będąc prezydentem Gdańska, organizujemy te uroczystości od 1999 roku czyli były rządu AWS-u, SLD, PiS-u, Platformy. Nigdy nie było problemów. Nawet premier Jarosław Kaczyński, kiedy była na Westerplatte o 4:45, pochwalił mnie za ten pomysł
— twierdził na antenie Polsat News prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Wszystko było dobrze, nikt nie miał pomysłu na upaństwowienie uroczystości. Rzeczpospolita jest silna małymi ojczyznami
— zapewniał.
Odnosząc się do kompromisu z resortem obrony, powiedział:
Dogadaliśmy się jak Polak z Polakiem z przedstawicielem MON. Wojsko było przez 19 lat na Westerplatte i też będzie po raz 20. Zaręczam o tym. Też nie będzie apelu smoleńskiego i również będzie apel w wykonaniu przedstawiciela ZHP.
gah
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/408674-adamowicz-wojsko-bedzie-na-westerplatte-po-raz-20
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.