Musi być jasna i zdecydowana rola państwa w tej sprawie. To jest test, czy Polska XXI wieku jest państwem poważnym czy państwem z dykty i paździerzy
— powiedział Tomasz Rzymkowski w programie „Minęła dwudziesta” na antenie TVP Info, komentując sprawę wydarzeń sprzed Sejmu i wwiezienia dwóch osób w bagażniku.
Polityk ruchu Kukiz’15 zwrócił się do posła Sowy z Nowoczesnej, który mówił o złych relacjach państwo-Kościół.
Nie wiem, co w relacjach państwo-Kościół jest nie tak. Mamy konstytucyjny rozdział państwa od Kościoła, czego pan poseł domaga się w tych relacjach? Prześladowania Kościoła? Usunięcia z przestrzeni publicznej?
— pytał Rzymkowski.
Jego zdaniem, idea prezydenckiego referendum już nie ma szans na wprowadzenie w życie.
Wyrok już zapadł. Skoro PO i PiS są przeciw. Można powiedzieć, że referendum, które pan prezydent zapowiedział, upadnie. Uważam, że te pytania są zasadne. Szczególnie te fundamentalne
— stwierdził poseł Kukiz’15.
Zbigniew Grylas z partii Porozumienie jest zwolennikiem idei zmian w konstytucji, ale nie podoba mu się proponowany termin.
Uważam, że jest potrzebna rewizja konstytucji, bo kończymy pewien etap rewizji państwa, zamykamy etap przebudowy ustroju, który był jeszcze zakorzeniony w postkomunizmie, więc zmiana konstytucji jest potrzebna, ale data tego referendum jest niefortunna
— powiedział.
Pytań jest zbyt dużo. Powinny być sformułowane jasno. Powinny dotyczyć kwestii ustrojowych
— dodał.
Tomasz Rzymkowski odniósł się do sprawy byłych posłów Nowoczesnej, którzy wwieźli na teren parlamentu dwóch Obywateli RP.
Musi być jasna i zdecydowana rola państwa w tej sprawie. To jest test, czy Polska XXI wieku jest państwem poważnym czy państwem z dykty i paździerzy. Takim testem, papierkiem lakmusowym jest kwestia pana Ryszarda i dwóch pań Joann, które wwiozły dwóch ludzi w bagażniku. (…) Stworzono zagrożenie terrorystyczne w jednym z najbardziej chronionych miejsc w Polsce
— mówił.
Zbigniew Gryglas uznał, że należy podziękować policjantom za ich pracę przy ochronie budynków sejmowych.
Nie możemy usprawiedliwiać takich zachowań. Powinniśmy w dzień ich święta podziękować im za ich prace
— stwierdził.
Mly
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/405196-rzymkowski-o-zagrozeniu-po-aferze-bagaznikowej
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.