Na stornie internetowej Sądu Apelacyjnego w Krakowie można już zapoznać się z oświadczeniem majątkowym Waldemara Żurka. Zniesiono klauzulę „zastrzeżone”, a to oznacza, że każdy może poznać stan majątkowy byłego rzecznika KRS. Decyzję o ujawnieniu oświadczenia majątkowego sędziego Waldemara wydał wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.
Z oświadczenia majątkowego wynika, że sędzia Waldemar Żurek posiada dom o powierzchni 110 m. kw., grunt rolny (35 tys. m.kw.) użytkowy powierzchni 85 m. kw., nieużytki rolne o powierzchni 33 tys. m.kw., drewniany domek na wsi oraz liczne place i inne nieruchomości. Na koncie zgromadził 21 tys. złotych oraz 800 franków szwajcarskich. Posiada dwa samochody - jeden leciwy jeep oraz suzuki z 2007 roku. Jednocześnie Waldemar Żurek ma na głowie dwa kredyty. Na wynajmie lokali zarobił w 2016 roku ponad 10 tys. złotych.
CZYTAJ TAKŻE:NASZ NEWS. Sędzia Żurek znów chce ukryć majątek? Ponownie złożył wniosek o utajnienie swojego oświadczenia majątkowego (
Na ujawnienie czeka oświadczenie majątkowe za rok 2017, ale te, po wniosku sędziego Żurka, zostało zastrzeżone przez Prezesa Sąd Apelacyjnego w Krakowie.
Sędzia Sądu Okręgowego Waldemar Żurek we wniosku o objęcie informacji w jego oświadczeniu majątkowym ochroną przewidzianą dla informacji niejawnych o klauzuli tajności „zastrzeżone” podał, że ujawnienie tych informacji mogłoby powodować zagrożenie dla niego i osób mu najbliższych. Oświadczenie majątkowe SSO Waldemara Żurka za rok 2017 decyzją Prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie zostało objęte ochroną, o której mowa powyżej.
– napisał w odpowiedzi na pytania portalu wPolityce.pl Prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie Rafał Dzyr.
CZYTAJ TAKŻE:Tuleya, Żurek i Łączewski, czyli kłamliwa narracja kasty w „The Guardian”: ”Próbują nas złamać”
Decyzja ministerstwa sprawiedliwości kończy przynajmniej jeden odcinek serialu o oświadczeniach majątkowych byłego rzecznika KRS. Do końca czerwca opublikowane mają być za to oświadczenia wszystkich sędziów za rok 2017.
WB
-
„Polska A i Polska Ż” - o potencjalnych zagrożeniach i podziałach, jakie może wywołać reforma szkolnictwa wyższego w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 18 czerwca, także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/400360-takich-nieruchomosci-nie-powstydzilby-sie-nawet-deweloper