Kim jest Małgorzata Gersdorf? Pierwsze co przychodzi na myśl, to prezes Sądu Najwyższego. Jeszcze inni kojarzą ją z jej pokrętnymi tłumaczeniami z obecności na lipcowych protestach w obronie sądownictwa. To pytanie zadał sobie również „Dziennik Gazeta Prawna”. Okazuje się bowiem, że wszelkie nadzieje pokładane w osobie prezes SN, nie mają racji bytu.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pokrętne tłumaczenia prezes Gersdorf z obecności na lipcowych protestach i trzymania świeczki: „Było ciemno no to ją wzięłam”. WIDEO
Co ciekawe, poproszona o wypowiedź przez „DGP” odmówiła. Okazuje się, że rozmawia tylko z mediami, które są jej sprzyjające, ale również im zwraca uwagę, że za często ją krytykują. To interesujące, że właśnie w grupie mediów, z którymi prezes SN nie chce rozmawiać, znalazł się właśnie „Dziennik Gazeta Prawna”.
Zdaniem gazety, jej stosunek do mediów jest przysłowiowym kamieniem, który sama przywiązała sobie do szyi, bowiem nie ma ona żadnego wyczucia, co w mediach mówić, a czego nie. Jak możemy przeczytać, nie widzi potrzeby komunikowania się SN ze społeczeństwem, a sędziowie powinni być szanowani przez ludzi za sam fakt ich istnienia.
Jest niereformowalna. Śledzi, co media mówią o niej i o Sądzie Najwyższym, denerwuje się, że nie ma w materiałach przedstawionego jej punktu widzenia, a zarazem nie chce z nim wyjść do mediów
– mówi w rozmowie z gazetą jeden z sędziów SN, dodając, że to główny powód przegranej batalii o reformę sądownictwa przez sędziów.
Gersdorf, mianowana na prezesa SN przez Bronisława Komorowskiego w 2014 roku, była pierwszą kobietą na tym stanowisku. W założeniu miała być również „prezesem na spokojne czasy”, który miał zadbać o wzrost zaufania do sędziów i o szacunek dla SN.
Jak to się wszystko teraz wygląda, każdy widzi. Założenia mają się nijak do rzeczywistości.
Przypomnijmy, że dziś wchodzi w życie nowa ustawa o Sądzie Najwyższym, która przewiduje między innymi reorganizację struktury Sądu Najwyższego oraz możliwość składania skarg nadzwyczajnych na prawomocne wyroki sądów od 1997 r.
CZYTAJ WIĘCEJ: Już we wtorek wejdzie w życie nowa ustawa o Sądzie Najwyższym. Koniec bezkarności dla nieuczciwych sędziów? Sprawdź, co się zmieni!
wkt/”DGP”
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/388577-ciekawe-gersdorf-rozmawia-tylko-ze-sprzyjajacymi-jej-mediami-nie-zgadza-sie-nawet-na-rozmowe-z-dgp-bo-za-czesto-ja-krytykuja