Nie widzę żadnego powodu, byśmy mieli jednostronnie eskalować sankcje wobec Rosji. Cieszę się, ze w tej sprawie świat Zachodu wykazał się solidarnością. Mam nadzieję, że konsekwencje będą dalsze
— mówił w „Sygnałach Dnia” (Radiowa Jedynka) wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Lider Porozumienia komentował stanowczy krok Polski i innych krajów o wydaleniu rosyjskich dyplomatów. Zwrócił przy tym uwagę na sprawę Nord Stream 2.
Niemcy powinni mieć świadomość tego, z kim mają do czynienia po drugiej stronie
— powiedział Gowin, komentuj
Jak dodał, nikogo nie dziwi zatrzymanie Marka W., który szpiegował na rzecz Rosji, jak również działalność wywiadowcza Moskwy na terenie Polski i krajów UE.
Wicepremier Gowin, komentując sprawę projektów PiS ws. zmian w ustawach sądowych, zaznaczył, że wizyta kanclerz Niemiec w Warszawie i przedstawienie przez klub „lekkich korekt” to wyłącznie „koincydencja czasowa”.
Rozmowy z KE - to żadna tajemnica - trwały i za rządów pani premie Szydło i zostały zintensyfikowane za rządów pana premiera Morawiecki
– dodał.
Jesteśmy blisko osiągnięcia porozumienia korzystnego z punktu widzenia Polski
– stwierdził.
Lider Porozumienia skomentował także słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z wywiadu dla portalu wPolityce.pl o „gorzkich ustępstwach”.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: TYLKO U NAS. Premier Jarosław Kaczyński dla wPolityce.pl o rozmowach z Brukselą, Morawieckim, nagrodach w rządzie i Szydło
Dla mnie ta cena nie jest gorzka. Mamy trochę inny rodzaj wrażliwości z prezesem Kaczyńskim. To nie jest żadne krok w tył, raczej krok w bok
– powiedział Gowin.
Wicepremier, odnosząc się z kolei do sprawy ustawy o IPN, zwrócił uwagę, że najważniejszym jej celem było ściganie kłamstw o narodzie polskim poza granicami kraju.
Jeśli ten element budzi wątpliwości prokuratora generalnego, to znaczy, że ustawa powinna być poddana korekcie
– mówił, dodając po chwili, że to chodzi o „istotną” korektę.
Jarosław Gowin wyraził również nadzieję, że „porozumienie z KE ws. reform wymiaru sprawiedliwości” będzie „pozytywnym impulsem i przełomem” oraz „początkiem nowej fazy” rządów.
ak
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/387717-wicepremier-gowin-o-slowach-prezesa-pis-z-wywiadu-dla-wpolitycepl-dla-mnie-cena-tych-ustepstw-nie-jest-gorzka
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.