Takiego chłodu w relacjach polsko-amerykańskich jeszcze nie było. Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki nie mają czego szukać w USA na najwyższym szczeblu administracji
— pisze gazeta „Fakt”, powołując się na zdementowane już przez Departament Stanu USA informacje portalu Onet. Warto zauważyć, że „Fakt” i portal Onet należą do tego samego, szwajcarsko-niemieckiego właściciela - koncernu Ringier Axel Springer.
CZYTAJ TAKŻE: PILNE. Departament Stanu dementuje doniesienia o „sankcjach” wobec władz Polski: „Są po prostu fałszywe”. WIDEO
W tekście „Faktu” podkreślone są m.in. informacje, że „polskie władze mają zakaz kontaktów dwustronnych na najwyższym szczeblu Białego Domu” a także, że złe stosunki z USA ws. ustawy o IPN mogą przełożyć się na przesunięcie sił wojskowych USA z Polski na Litwę.
Informacje Onetu podaje nie tylko „Fakt”, ale także inne medium należące do niemiecko-szwajcarskiego koncernu Ringier Axel Springer - „Dziennik Gazeta Prawna”, która dodatkowo informuje, że Onet i amerykański serwis BuzzFeed (który tę informację pozyskał od polskich informatorów - ciekawe czy nie dziennikarzy Onetu…).
Jest jednak takie polskie medium, który w publikowaniu tekstów uderzających w polski rząd jest nie gorsze niż media szwajcarsko-niemieckiego koncernu - to „Gazeta Wyborcza”. Oczywiście i ona „dziwnym” trafem nie postanowiła zdecydowanie poinformować, że informacje Onetu to fake news. Zamiast tego w „Wyborczej” mamy tekst „niezawodnego” Bartosza Wielińskiego, który ma tytuł:
Biały Dom: Tych Panów nie przyjmujemy.
A obok na zdjęciu przedstawieni są prezydent Duda i premier Morawiecki. W samym tekście w zasadzie po prostu powielone są informacje Onetu, autor rozwija także, jak to działania polskiej strony w sprawie nowelizacji ustawy o IPN doprowadziły do postawienia owego ultimatum.
Widać, że niektóre media działające w Polsce nie przypuszczą żadnej okazji, aby uderzyć w polski rząd. Nawet powołując się na bardzo wątpliwe informacje.
as/Fakt/DGP/Gazeta Wyborcza
-
Czterysta lat USA na 800 stronach jednej książki: „Historia USA” - Maldwyn A. Jones. Publikacja zawiera mapy, szereg interesujących danych statystycznych i obszerną bibliografię. Do kupienia „wSklepiku.pl”.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/384813-obrzydliwe-media-ringier-axel-springer-i-gw-powielaja-fake-news-onetu-takiego-chlodu-w-relacjach-polsko-amerykanskich-jeszcze-nie-bylo