Chciałbym wierzyć, że ten konflikt będzie zdążał do fazy wyciszenia emocji
— powiedział Jacek Sasin w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP.
Sasin odnosił się do kwestii napięcia na linii Polska-Izrael.
Ważnym elementem działań będzie ten zespół powołany przez pana premiera. On będzie służył temu, by tłumaczyć stronie izraelskiej. Obok działań prawnych, które podjęliśmy, które mam nadzieje zakończą się podpisem pana prezydenta, muszą być też działania edukacyjne
— stwierdził Sasin.
To się brało z działań państw, które chciały uciec od odpowiedzialności
— dodał.
Zwrócił uwagę na potrzebę poważniejszych działań w obronie wizerunku Polski.
Musi nastąpić intensyfikacja działań edukacyjnych
— powiedział Sasin.
Jako kraj robiliśmy zbyt mało w poprzednich latach by przeciwdziałać temu
— dodał.
Skąd brała się bierność polskich władz w sprawie dobrego imienia Polski?
Elity rządzące III RP nie chciały się nikomu narażać
— powiedział Sasin.
Odniósł się też do słów szefa niemieckiego MSZ Sigmara Gabriela, który jednoznacznie wskazywał, że to Niemcy odpowiedzialne są za Holocaust.
Odbieram je z zadowoleniem. Pan minister Gabriel powiedział prawdę. Była próba wykreowania oderwanych od Niemiec nazistów. Dobrze, że to oświadczenie się pojawiło. To jeden z pierwszych dowodów, że działania naszego rządu są skuteczne
— stwierdził.
W Niemczech pojawiła się refleksja, że nie da się uciec od odpowiedzialności
— dodał.
mly/tvp.info
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/379893-dlaczego-przez-lata-polskie-rzady-nie-walczyly-o-dobre-imie-kraju-sasin-elity-rzadzace-iii-rp-nie-chcialy-sie-nikomu-narazac
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.