Internet stał się realnym zagrożeniem dla europejskiego establishmentu. Dowodzi tego powołanie przez Komisję Europejską „Grupy Wysokiego Znaczenia do spraw Fake News i internetowej dezinformacji”.
Do owego ciała powołanych zostało 39 ekspertów, wszyscy to, jak się możemy domyślać, absolutnie niezależni fachowcy od mediów, obrońcy standardów bezstronności i obiektywizmu jakie mamy okazję oglądać choćby w relacjonowaniu polskich spraw na europejskim forum.
Z Polski jedyną osobą w tym gronie jest Konrad Niklewicz, były dziennikarz „Gazety Wyborczej”, potem wiceminister rozwoju regionalnego w rządzie PO (ministrem była wtedy Elżbieta Bieńkowska), a obecnie dyrektor zarządzający Instytutu Obywatelskiego – think tanku partii Schetyny. Idealny strażnik bezstronności i wysokich standardów.
I sprawa byłaby śmieszna, gdyby nie to, że rozpoczyna realnie groźny proces, próbę politycznej cenzury Internetu w Europie.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/376948-jak-cenzurowac-internet
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.