Nikt w Prawie i Sprawiedliwości nie przywiązuje się do stanowisk - podkreślił we wtorek sekretarz stanu w kancelarii premiera Maciej Małecki odnosząc się do zmian w rządzie.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: RELACJA. Rekonstrukcja zakończona - zmiany m.in. w MON, MSWiA i MSZ. Nowi ministrowie przejmują swoje resorty
Zmiana na boisku nie musi wynikać z tego, że trener źle ocenia czyjąś grę
— dodał
Wszyscy jesteśmy na służbie i nikt w Prawie i Sprawiedliwości nie przywiązuje się do stanowisk, a rekonstrukcja to jest prawo premiera
— podkreślił Małecki w telewizji wPolsce.pl odnosząc się do zmian w składzie Rady Ministrów.
Premier Mateusz Morawiecki układa drużynę, z którą będzie realizował program Prawa i Sprawiedliwości w ścisłej współpracy z kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości
— dodał.
Małecki ocenił też, że „zmiana na boisku nie musi wynikać z tego, że trener źle ocenia czyjąś grę”.
Taka zmiana często wynika z konieczności dostosowania taktyki do pewnych okoliczności i aktualizacji zadań, które trzeba realizować
— podkreślił.
Według Małeckiego, mimo zmian, dla nikogo „pracy nie zabraknie; czy w rządzie, czy w Sejmie, czy w komisjach sejmowych”.
Ważne, żeby zostało dotrzymane słowo dane Polakom
— dodał.
Prezydent powołał we wtorek nowych ministrów: spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza, finansów Teresę Czerwińską, inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, przedsiębiorczości i technologii Jadwigę Emilewicz i zdrowia Łukasza Szumowskiego.
Mariusz Błaszczak, dotychczasowy szef MSWiA został ministrem obrony narodowej; nowym szefem MSWiA został dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Na funkcję ministra środowiska powołany został Henryk Kowalczyk, który wcześniej był przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów. Andrzej Adamczyk został powołany na ministra infrastruktury; wcześniej pełnił funkcję ministra infrastruktury i budownictwa.
Z funkcji ministrów odwołani wcześniej zostali szefowie: MON - Antoni Macierewicz, MSZ - Witold Waszczykowski, resortu środowiska - Jan Szyszko, resortu zdrowia - Konstanty Radziwiłł oraz resortu cyfryzacji - Anna Streżyńska, którzy opuścili Pałac Prezydencki przed rozpoczęciem uroczystości powołania nowych ministrów.
W nowym gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego nie będzie samodzielnego resortu cyfryzacji. Powołano nowe ministerstwo, czyli przedsiębiorczości i technologii, na czele którego stanęła Jadwiga Emilewicz, wydzielono także resort infrastruktury z obecnego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.
Odnosząc się do tych zmian, Małecki powiedział, że „jest to efekt dobrego rządzenia PiS” oraz „usprawniania i dokładnych analiz wprowadzanych zmian”.
Po dwóch latach zostały zdefiniowane zadania, gdzie można lepiej działać
— podkreślił.
wkt/PAP
-
Polecamy nowy numer największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „Sieci”, w sprzedaży od 8 stycznia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/prenumerata.html.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/375653-malecki-dla-wpolscepl-dalej-filarami-rzadu-pozostaje-rodzina-bezpieczenstwo-i-rozwoj-nikt-w-pis-nie-przywiazuje-sie-do-stanowisk-wideo