Tomasz Lis, to ma życie. Siedzieć na Twitterze i komentować, kto by tak nie chciał? Tym razem naczelny „Newsweeka” poucza premiera Mateusza Morawieckiego, w jaki sposób powinien zareagować na rasistowski atak na 14-letnią dziewczynkę, do którego doszło ostatnio w Warszawie. Lisowi nie wystarczyły stanowcze słowa premiera i polityków PiS, którzy potępili atak.
Panie premierze Morawiecki -jeden twitt nie wystarczy. Proszę odwiedzić tę dziewczynkę i jej rodzinę. Proszę ją przeprosić za to co się stało. Proszę patrząc w kamerę powiedzieć, że za rasistowskie teksty będzie się wylatywało z rządu, a za czyny trafiało za kratki
—napisał w rozkazującym wpisie na Twitterze Lis.
CZYTAJ WIĘCEJ: Wiceszef MSZ stanowczo: W Polsce nie ma przyzwolenia na rasizm i nigdy nie będzie
Na wpis Lisa nie pozostali obojętni internauci.
Trudno nie odnieść wrażenia, że wpis Lisa ma jedynie na celu oskarżenie polskiego rządu o przyzwolenie na rasizm, co jest zwykłym kłamstwem. Troska o zaatakowaną dziewczynkę? Nic z tego. Wpisuje się to jednak w politykę totalnej opozycji, która robi co może, aby w Polsce i na Zachodzie przylepić taką łatkę rządowi i Polakom, którzy popierają Zjednoczoną Prawicę.
kk/Twitter
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/375188-co-za-perfidia-lis-wykorzystuje-atak-na-14-latke-aby-pouczac-premiera-prosze-odwiedzic-te-dziewczynke-prosze-ja-przeprosic
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.