Jeśli Polska chce pozostać członkiem Unii Europejskiej, to musi respektować decyzje Trybunału Sprawiedliwości UE. To oczywiste, to zasada państwa prawa
– minister spraw zagranicznych i migracji Luksemburga Jean Asselborn.
Luksemburczyk odniósł się w ten sposób do pytania polskich dziennikarzy o sprawę przymusowego przyjmowania imigrantów przez państwa unijne.
Asselborn rozmawiał z dziennikarzami po zakończeniu pierwszej części rozmów unijnych ministrów spraw wewnętrznych na temat migracji i walki z terroryzmem.
Było to pierwsze tego typu spotkanie po oddaleniu przez unijny Trybunał Sprawiedliwości skargi Węgier i Słowacji na decyzję o przymusowej relokacji imigrantów z obozów we Włoszech i w Grecji. Polska popierała skargę Węgier i Słowacji.
Jeśli Polska odmówi wykonania wyroku, to przestanie być członkiem Unii i tyle. Jeśli nie respektujemy reguł UE, to nie jesteśmy jej członkiem. Nie wydaje mi się, żeby Polska chciała znaleźć się w takiej sytuacji. Polski rząd musi zrozumieć, że tak jak i inne rządy, że spoczywa na nim olbrzymia odpowiedzialność
— mówił Asselborn.
Mly/polsatnews.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/357942-arogancja-szefa-msz-luksemburga-asselborn-jesli-polska-odmowi-wykonania-wyroku-to-przestanie-byc-czlonkiem-unii-i-tyle
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.