Jak Kaczyński zakłada płaszczyk biało-czerwony, to nie znaczy, że jest jego! Wszyscy mają prawo do biało-czerwonego płaszczyka!
— mówił Ryszard Petru w rozmowie z tvn24 („Fakty po Faktach”), odnosząc się do zamieszania wokół obchodów rocznicy podpisania porozumień sierpniowych.
Lider Nowoczesnej kilkakrotnie wracał do swoich pretensji o „inwigilację opozycji”, która - jego zdaniem - ma miejsce.
Przyjdzie moment, gdy to sprawdzimy. Osobiście chcę pokazać, co tam było. To inwigilacja opozycji! Oni podsłuchują, co planujemy i dostosowują się do tego! (…) Normalnie, w USA, byłaby komisja, wysłuchanie publiczne
— alarmował Petru.
Polityk .N przekonywał, że pismo wysłane mu przez Mariusza Kamińskiego nie wyczerpuje sprawy.
Pytałem, czy były podsłuchy. Nie wystarczy napisać, że nic nie było. Trzeba udowodnić, że nic nie było
— mówił.
wwr, tvn24
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/354632-petru-skarzy-sie-na-inwigilacje-opozycji-i-zwraca-sie-do-kaczynskiego-wszyscy-maja-prawo-do-bialo-czerwonego-plaszczyka
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.