Jestem przekonana, że prawdziwa demokracja zależy od równego udziału kobiet i mężczyzn w życiu społecznym, gospodarczym i politycznym
— pisze na swoim blogu posłanka .Nowoczesnej Joanna Schmidt.
Przypomina, że brała udział w kongresie z okazji Światowego Dnia Kobiet, którego było zwiększenie udziału kobiet w życiu politycznym. Brały w niej udział parlamentarzystki z całego świata.
Każdy z tych krajów działa w nieco innym systemie prawnym, co oznacza, że posiadamy różne wyzwania. Jedno jest wspólne - aktywne uczestnictwo kobiet w życiu politycznym
— pisze posłanka i dodaje, że zwracano uwagę na problemy bardzo istotne – co ciekawe - także w Polsce: przemoc domową, nierówności względem płac i dyskurs polityczny zarezerwowany dla mężczyzn.
Skuteczny polityk to ten, który jest naprawdę blisko swoich wyborców i realizuje ich wolę poprzez podejmowane działania ustawodawcze
— twierdzi Schmidt.
Jej zdaniem posłowie opozycji są traktowani przez ekipę rządzącą bardzo negatywnie.
Najpierw musimy uregulować kwestie pomiędzy dyktaturą większości a prawami mniejszości. Tak to wygląda
— pisze posłanka.
Z kolei niezmiernie podobało jej się spotkanie z osobami odpowiedzialnymi za kampanię Hillary Clinton, po którym stwierdziła, że z każdej porażki należy wyciągać wnioski.
Widać, że dla posłanki .Nowoczesnej polska demokracja jest na poziomie plemiennym.
wkt/joannaschmidt.natemat.pl/
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/330445-prawa-kobiet-w-polsce-sa-lamane-schmidt-musimy-uregulowac-kwestie-pomiedzy-dyktatura-wiekszosci-a-prawami-mniejszosci?wersja=mobilna
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.