PO złoży w przyszłym tygodniu wniosek o wotum nieufności wobec szefowej resortu edukacji Anny Zalewskiej - zapowiedział we Wrocławiu przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna.
Schetyna uczestniczył we Wrocławiu w proteście Związku Nauczycielstwa Polskiego przeciw reformom w oświacie.
W przyszłym tygodniu złożymy w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej
— powiedział do zgromadzonych szef PO. Dodał, że proponowane przez resort i minister zmiany w edukacji i polskiej szkole są niekorzystne, dlatego trzeba walczyć o podmiotowość i otwartość szkoły.
Wiele zależy od państwa determinacji. Dzisiejszy dzień jest pierwszym w tej długiej drodze walki o szkołę w Polsce. Życzę państwu wytrwałości na tej drodze
— mówił Schetyna.
PAP/mall
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/311416-schetyna-zapowiada-wotum-nieufnosci-wobec-szefowej-men-i-buntuje-przeciwko-reformie-wiele-zalezy-od-panstwa-determinacji
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.