I kto tu manipuluje komentarzami na potrzeby sporu politycznego?! TYLKO U NAS. Mec. Wassermann odpowiada w sprawie komentarza prawników dot. Trybunału. Sprawdź dokumenty!

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
YT
YT

Co jednak w przypadku, gdyby Sejm zdecydował się wprowadzić takie przepisy dotyczące organizacji pracy Trybunału, które de facto blokowałyby jego pracę na długie lata?

Na tej samej zasadzie możemy od razu zanegować trójpodział władzy i stwierdzić, że TK będzie od razu orzekał z góry i wybiórczo, która ustawa jest zgodna z konstytucją, a która nie. Moglibyśmy dojść do absurdu.

Posłanka PiS wskazuje przy tym przykład ustawy o OFE, nad którą sędziowie TK pracowali półtora roku.

Czy ktoś powie, że to nie była pilna ustawa? Ile potrzebowali czasu na rozstrzygnięcie wniosków wtedy, ale w ich sprawie?

W ocenie Wassermann tak jak ustrojodawca nie przewidział, co zrobić z wyrokiem TK, który jest dotknięty wadą nieważności, tak samo nie przewidział wyjątku co do tego, do kogo należy władzy ustawodawcza.

Ta należy do Sejmu - chyba że ustawa zostanie stwierdzona za niekonstytucyjną. Ale to nie znaczy, że kontrola może być zastosowana uprzednio!

— podkreśla posłanka PiS.

fim


Polecamy „wSklepiku.pl”:„Metody manipulacji XXI wieku”.

« poprzednia strona
12

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych