Jak dowiedziała się Telewizja Republika Paweł Kukiz będzie szefem klubu parlamentarnego ruchu Kukiz‘15.
Muzyk wprowadził do sejmu 42 posłów w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Jego klub będzie trzecią siłą na Wiejskiej. Nadal nie jest pewne, czy ruch Kukiz’15 zostanie stronnikiem PiS, czy też znajdzie się w opozycji.
Dziś podczas pierwszej powyborczej konferencji prasowej również Ryszard Petru poinformował, że to on będzie przewodniczącym klubu parlamentarnego .Nowoczesna.
Ja będę przewodniczącym klubu
—zapowiedział. Lider .Nowoczesnej podkreślił, że jego ugrupowanie, które w niedzielnych wyborach uzyskało 7,6 proc. głosów, będzie dla rządu Prawa i Sprawiedliwości konstruktywną opozycją.
Będziemy popierać te ustawy, które uznamy za dobre i słuszne
—tłumaczył. Petru poinformował, że .Nowoczesna przygotowuje serię ustaw, które zamierza złożyć do laski marszałkowskiej.
Pierwsza będzie dotyczyć finansowania partii politycznej - innego niż z budżetu państwa
—dodał. Polityk stwierdził, że obecność jego formacji w Sejmie, zmieni język debaty politycznej na bardziej konstruktywny i bardziej sympatyczny.
Ryb, telewizjarepublika.pl
Zachęcamy do kupna aktualnego numeru „wSieci” w wersji elektronicznej!
E - wydanie tygodnika - to wygodna forma czytania bez wychodzenia z domu, na monitorze własnego komputera. Dostępne są zarówno wydania aktualne jak i archiwalne.
Szczegóły na: http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. Zapraszamy do czytania!
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/270252-kukiz-szefem-klubu-parlamentarnego
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.