Prezydent RP Andrzej Duda przypomniał sobie czasy harcerskiej młodości, przyjmując w Jędrzejowie odznakę honorową „Uczestnikowi Marszu Szlakiem Kadrówki” ustanowionej w trakcie pierwszego powojennego Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej z krakowskich Oleandrów do Kielc.
Były drużynowy 5. Krakowskiej Drużyny Harcerzy „Piorun” im Legionistów 1914 roku, który przy wielu okazjach wspomina swoje zauroczenie ideą państwową Józefa Piłsudskiego i fascynację czynem strzeleckim, z radością spotkał się z „Kadrówką” na jej trasie.
Wręczający mu odznakę członek jej kapituły oraz honorowy Komendant Marszu Jan Józef Kasprzyk przypomniał, że otrzymali ją wcześniej prezydenci Lech Kaczyński i Ryszard Kaczorowski - honorowi patroni Marszów.
Wierzymy głęboko, że tak jak 6 sierpnia 1914 roku legioniści szli i doszli do wolnej Polski, tak od 6 sierpnia 2015 roku - od początku wędrówki pana prezydenta - dojdziemy do wielkiej, potężnej i najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Panie prezydencie, szczęść Boże. Witamy w szeregach „Kadrówki”
— powiedział (cytat za „Gazetą Wyborczą”).
Spotkanie z Prezydentem RP było wielkim przeżyciem dla ponad 200 „kadrowiczów”, którzy w ogromnym upale odtwarzają szlak, jakim 101 lat temu szła garstka „chorych na Polskę” strzelców ożywianych wiarą, że „chcieć to móc”.
Nowy numer „wSieci” już w kioskach! W wydaniu specjalnym - „Pierwszy wywiad” z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.
Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży także w formie e-wydania. Szczegóły na:http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/262029-prezydent-duda-w-szeregach-kadrowki-spotkanie-z-prezydentem-rp-bylo-wielkim-przezyciem-dla-ponad-200-kadrowiczow
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.