Wszystkie polskie partie postanowiły - jak na komendę - odmłodzić swoje kierownictwa. Najwyraźniej podziałał na nich sukces Andrzeja Dudy, zdecydowały więc pójść śladem Prawa i Sprawiedliwości.
Nie mam nic przeciw obejmowaniu ważnych stanowisk w formacjach politycznych, a w konsekwencji także w państwie przez dziarskich, ale już doświadczonych 40-latków, nie uważam jednak, aby była to uniwersalna recepta na wyborcze zwycięstwo.
W polityce nie ma reguł wiekowych. Bywają sędziwi przywódcy (i nie mam tu na myśli członków biur politycznych byłych partii komunistycznych) imponujący energią, pamięcią i sprawnością działania, zdarzają się także młodzieniaszkowie o mentalności staruszków.
Optymalnym rozwiązaniem jest mariaż doświadczenia życiowego z młodzieńczą spontanicznością. Partie, które potrafią odpowiednio wyważyć proporcje w tej materii mogą liczyć na dobre efekty.
Nie przesadzajmy więc z nadmiernym kultem młodości.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/256427-to-idzie-mlodosc-inne-partie-postanowily-pojsc-sladem-pis
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.