Wiele razy sztabowcy Komorowskiego podkreślali, że nie ma co przywiązywać wagi do sondaży, No, ale to było wtedy, gdy Andrzej Duda skracał dystans do urzędującego prezydenta. Dzisiaj jednak sprawy przyjmują inny obrót. Gazeta Michnika opublikowała wyniki badania, do którego stratedzy kampanii Bronisława Komorowskiego raczej będą przywiązani, bo… sami go zlecili.
Na pytanie, który kandydat jest najlepiej przygotowany do pełnienia najwyższych funkcji w kraju, 47 proc. wskazało Komorowskiego, 20 proc. Dudę. Pozostali kandydaci dostali po kilka punktów procentowych
— czytamy w gazecie z Czerskiej. I chwile potem dochodzimy do sedna sprawy, staje się jasne, po co taki sondaż. Otóż, po to aby zaspokoić deficyty pana prezydenta. Jeśli gołym okiem widać, że Komorowski nie radzi sobie z młodzieżą, to trzeba tak przebadać Polaków, żeby wyszło coś kompletnie odwrotnego. No i mamy.
Według tego badania Millward Brown Komorowski najwyższe poparcie ma w grupie 25-34 lata (52 proc.), a Duda wśród najstarszych, w wieku 60+ (28 proc.). Wśród 25-34-latków Dudę wskazało 18 proc. badanych. Komorowskiego popiera 48 proc. seniorów
— odkrywa całą prawdę GW.
Kolejne pytanie dotyczy tak forsowanego przez sztab Komorowskiego hasła o „bezpieczeństwie”. Według przebadanych to obecny prezydent ma być lepszym (43 proc.) gwarantem bezpieczeństwa kraju w czasie potencjalnego zagrożenia dla Polski. W tej kategorii Duda uzyskał 18 proc.
Następne kategorie maja pokazać jeszcze bardziej dysproporcje między kandydatami. Z badania wynika, że Komorowski będzie najlepiej współpracował z rządem, także z innej opcji politycznej (43 proc.), oraz że działa najlepiej na rzecz zgody narodowej (44 proc.). W tych kategoriach Andrzeja Dudę wskazuje 17 proc.
W badaniu jest też mowa o kwestiach gospodarczych. I tu także najlepiej ma być oceniany Bronisław Komorowski (36 proc.), ale jego przewaga nad Andrzejem Dudą (20 proc.) nie jest już taka duża.
Przebadani przez Millward Brown najmłodsi wyborcy (18-24 lata) w kwestii gospodarki najbardziej ufają Januszowi Korwin-Mikkemu (23 proc.). Kolejni w tej kategorii są Komorowski - 19 proc., Duda - 13 proc., Ogórek - 11 proc., Palikota - 5 proc. i Kukiza - 2 proc.
źródło: wyborcza.pl/WUj
Czytaj także w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”:Kampania wyborcza prowadzona przez obóz władzy łamie wszelkie reguły demokratycznego państwa.
Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży także w formie e-wydania. Szczegóły na: http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/241508-komorowski-najpopularniejszy-wsrod-mlodych-kampania-na-finiszu-mamy-wysyp-coraz-bardziej-karkolomnych-sondazy
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.