Ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Radiem Szczecin przyznał, że popiera prezydenckie aspiracje Pawła Kukiza.
Według prezesa Fundacji im. Brata Alberta muzyk i radny sejmiku województwa dolnośląskiego to jedyny kandydat na Prezydenta RP, który mówi o problemach osób ubogich i niepełnosprawnych. Ks. Isakowicz-Zaleski ceni działalność społeczną Kukiza.
Jest on laureatem Medalu św. Brata Alberta i Orderu Uśmiechu. To jest człowiek uczciwy. Nie słyszę o tym, żeby inni kandydaci wiedzieli co to są domy pomocy społecznej, cokolwiek angażowali się na rzecz organizacji pozarządowych, dzieci niepełnosprawnych. Czekam więc kto jeszcze będzie starał się pokazać jaki ma pomysł na wspieranie tych organizacji
—mówił ks. Isakowicz-Zaleski i podkreślał, że powinniśmy również brać pod uwagę stosunek kandydatów na prezydenta RP do konfliktu na Ukrainie.
Kapłan na antenie Radia Szczecin bardzo krytycznie ocenił aktualną sytuację w naszym kraju.
Polska rozbroiła się, nie jest potęgą gospodarczą, miliony ludzi emigrują za chlebem. Dziś Polska, niestety, nie odgrywa większej roli, chociaż ma pewne ambicje. Niektórym politykom wciąż się wydaje, że jesteśmy potęgą
—powiedział ks. Isakowicz - Zaleski
ann/radioszczecin.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/234225-kstadeusz-isakowicz-zaleski-popiera-prezydenckie-aspiracje-pawla-kukiza
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.