Są ludzie którzy jak widzą lukę w prawie, to się zachowują etycznie i przyzwoicie. A są ludzie, którzy jak widzą lukę w prawie, to chociaż jest to zgodne z prawe, kupią sobie 100 litrów benzyny więcej albo sobie wezmą 3 tys. miesięcznie, bo nikt tego nie sprawdzi
— stwierdził na antenie TVN24 Włodzimierz Czarzasty, komentując sprawę Radosława Sikorskiego, który pobierał gigantyczne środki na przejazdy samochodem prywatnym, korzystając jednocześnie z samochodu służbowego i ochrony BOR. Ujawnił też kilka kandydatur rozważanych przez SLD w kontekście wyborów prezydenckich.
Zapytany przez czy marszałek Sejmu powinien w związku z tymi wydarzeniami złożyć dymisję, odpowiedział
Czy Pan zna jakąkolwiek inicjatywę pana Radosława Sikorskiego, która się nie wiąże z jakimś potencjalnym nie wiadomo czym? Przecież to miał być marszałek konsensusu, który zwiększy zaufanie do instytucji Sejmu.
I dodaje:
Pamięta Pan co powiedział jak go wybierali? Wszystkich połączę, a wiarygodność Sejmu pójdzie w górę. No po prostu dwa totalne strzały w płot.
Czarzasty skomentował także milczenie premier Kopacz, twierdząc że prędzej czy później będzie musiała się odezwać.
Problemy trzeba rozwiązywać, a nie przed nimi uciekać
— powiedział.
Mamy kilka takich nazwisk. SLD nie jest jedynym ugrupowaniem, które skupia polską lewicę i żeśmy to dostrzegli. Są stowarzyszenia, są środowiska akademickie, są środowiska ludzi kultury myślące lewicowo, są różne ruchy. W związku z tym, chcemy znaleźć taką osobę, która będzie chciała bardzo kandydować i o to zabiega, po drugie – skupi te środowiska
— podkreślił Czarzasty.
Wymieniając konkretne nazwiska wskazał Ryszarda Kalisza.
Każda osoba która skupi więcej, niż skupia to, co skupia SLD, ma szanse
— dodał. Wskazał też, że na pewno nie ma miejsca na kandydaturę
Jest pani Łybacka – jeden z bardzo dobrych pomysłów
— wskazał, wykluczając jednak prezydenta Częstochowy. Zapowiedział, że będą rozmowy z Wojciechem Olejniczakiem.
Do tego mogę dodać nazwisko pani Piekarskiej i kilku profesorów
— ujawnił.
Trzeba walczyć!
— dodał.
mall
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/226198-czarzasty-krytykuje-sikorskiego-i-ujawnia-kulisy-przygotowan-do-wyborow-prezydenckich-kto-bedzie-kandydatem-sld
Najnowsze artykuły
Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu
Śledź nas na Google News
Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News
Dziękujemy za przeczytanie!
Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.
Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.