Tego dnia Bronisław Komorowski na pewno szybko nie zapomni. Podczas obchodów 25. rocznicy aksamitnej rewolucji w Pradze prezydent Polski został zaatakowany jajkami. I kto wie, jakby to wszystko się skończyło, gdyby nie szybka reakcja ochroniarzy, którzy sprawnie rozłożyli swoje… parasole.
Bronisław Komorowski wraz z prezydentem Niemiec wziął udział w obchodach zorganizowanych przez prezydenta Czech Milosza Zemana. Jednak podczas uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej 25. rocznicę wydarzeń 17 listopada 1989 roku doszło do nieprzewidzianej sytuacji.
Rozwścieczony tłum postanowił wyrazić swoje niezadowolenie. Zebrani nie szczędzili jajek, które rzucali w stronę prezydentów. Celem ataku był najprawdopodobniej prezydent Czech, jednak Bronisław Komorowski nie mógł czuć się bezpiecznie. Oczywiście do czasu, gdy ochroniarze wyciągnęli swoje tarcze, tzn. parasole. Ci bardziej odważni próbowali łapać nadlatujące jaja własnymi rękami. Taktyka ta była jednak ryzykowna — w stronę prezydentów nadlatywały również pomidory.
Największego pecha miał niemiecki prezydent Joachim Gauck, który według portalu zpravy.idnes.cz został trafiony jednym z jajek.
lap/PAP/tvn24
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/222451-bronislaw-komorowski-obrzucony-jajkami-podczas-wizyty-w-pradze-zobacz-zdjecia
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.