Samorząd może realnie wspierać i promować wartości, które są dla nas najważniejsze. To on odpowiada za bezpieczeństwo, edukację, kulturę czy politykę społeczną. Tylko od nas i naszego głosu w listopadowych wyborach zależy, jak będzie nam się żyło w naszych małych ojczyznach. Wystarczy świadomie wybrać właściwych ludzi
– mówi Jacek Sapa, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, organizatora akcji „Rodzina ma głos”.
Rodzina stanowi podstawę każdej wspólnoty lokalnej. Samorząd terytorialny, który dysponuje odpowiednimi środkami i narzędziami, może i powinien tworzyć warunki służące podnoszeniu jakości i standardu życia rodzin. . Dlatego też, to właśnie rodzina powinna być w centrum uwagi działalności władz lokalnej wspólnoty. **Jak dobrze wybrać? Kandydaci, którzy chcą zadbać o sprawy polskiej rodziny postarali się o certyfikat „Samorządowiec Przyjazny Rodzinie”. Aby go otrzymać musiał zadeklarować, że będzie przestrzegać Dekalogu Samorządowca.
Po objęciu funkcji publicznej z wyboru społeczności lokalnej zobowiązuję się do:
I. Pełnego zaangażowania w pracy na rzecz wspólnoty samorządowej, która powierzyła mi mandat (odpowiednio: radnego, wójta, burmistrza, prezydenta).
II. Kierowania się w działalności publicznej zasadami wyrosłymi z kultury zakorzenionej w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu.
III. Wspierania małżeństwa – związku kobiety i mężczyzny, rodziny – naturalnego środowiska wychowania dzieci, macierzyństwa i ojcostwa.
IV. Podejmowania i wspierania inicjatyw społecznych zmierzających do zwiększenia roli rodziców w procesach edukacyjnych;
V. Wspierania nauczycieli i wychowawców w promowaniu naturalnych wzorców życia rodzinnego oraz ochronie dzieci i młodzieży przed deprawacją.
VI. Promowania tradycji i historii wspólnoty lokalnej z poszanowaniem integralności państwa i dziedzictwa narodowego.
VII. Wspierania instytucji samorządowych (organizatorów kultury, nauki i sportu) w działaniach służących rozwojowi rodziny, zgodnie z utrwalonymi tradycją normami, zasadami i wartościami.
VIII. Dysponowania i zarządzania pieniędzmi publicznymi, wg zasad właściwych dla prowadzenia budżetów domowych, tj. roztropności, oszczędności i celowości ich wydatkowania.
IX. Podejmowania decyzji dotyczących finansowania inwestycji publicznych, wg zasady zaspokajania w pierwszej kolejności podstawowych potrzeb wspólnoty samorządowej.
X. We wszystkich swoich działaniach publicznych kierować się prawym sumieniem w oparciu o zasady sprawiedliwości, uczciwości i roztropności.
Kampanię „Rodzina ma głos!” wsparli między innymi prof. Jan Żaryn, prof. Aleksander Stępkowski, prof. Bogdan Chazan, Michał Lorenc, Jerzy Zelnik, Krzysztof Krawczyk oraz Natalia Niemen.
CZYTAJ TAKŻE: Krawczyk, Lorenc, Niemen, Pospieszalski i Żaryn namawiają do mądrych wyborów
Sprawdź czy Twój kandydat jest przyjazny rodzinie!
mall
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/221865-czy-twoj-kandydat-jest-przyjazny-rodzinie-poznaj-dekalog-samorzadowca-i-sprawdz-czy-znaja-go-twoi-kandydaci