Za tydzień przed siedziba Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dojdzie do pierwszego z planowanych protestów przeciwko dyskryminacji Telewizji Trwam.
Mamy do czynienia ze skoordynowanym i zmasowanym atakiem na Telewizję Trwam i niezależne media katolickie. To atak wymierzony również w katolicką opinię publiczną. Myślę, że chodzi tu o zastraszenie i zniechęcenie do podejmowania różnych działań
— tłumaczy w „Naszym Dzienniku” dr Krzysztof Kawęcki, wiceszef Prawicy Rzeczypospolitej.
Jak podkreśla, działania dyskryminacyjne najwyraźniej mają związek z obserwowaną dużą aktywnością obywatelską ruchów opowiadających się w obronie wartości katolickich.
To m.in. inicjatywy związane z obroną życia, demonstracje i protesty przeciwko wprowadzaniu ideologii gender czy w obronie prawa do wychowania dzieci
— wylicza „ND”.
Na tym tle, co zaznacza Kawęcki, nie można uznać za przypadek ostatnich działań wymierzonych w Telewizje Trwam. „ND” przywołuje m.in. nałożenie przez KRRiT na Telewizję oraz Fundację Lux Veritatis kary finansowa za rzekome propagowanie działań sprzecznych z prawem.
To jaskrawy przykład skrajnego subiektywizmu w ocenie przekazu. Telewizja Trwam 11 listopada 2013 r., jako jedyna stacja, prowadziła transmisję na żywo z Marszu Niepodległości w Warszawie. Z całego przekazu KRRiT wybrała kilkudziesięciosekundowy fragment, który w jej ocenie mógł powodować wrażenie, że prowadzący audycję i jego gość popierali niszczenie kojarzonej ze środowiskiem LGBT tęczy na placu Zbawiciela. Rada nałożyła na nadawcę 50 tys. zł kary
— opisuje „Dziennik”.
To uderzenie nie tylko w wolność słowa, ale i w określone środowisko dziennikarskie, w wolne media
— alarmuje Kawęcki.
I dodaje:
Jedyną formą protestu, na szczęście skuteczną, okazuje się zorganizowany opór społeczeństwa, a protest, jaki przygotowujemy przed siedzibą KRRiT, jest działaniem nie tylko „w obronie”, ale i prewencyjnym.
CZYTAJ WIĘCEJ: Protest w obronie TV Trwam! 11 października 2014
JUB/”ND”
———————————————————————————
„Oburzeni”, czyli naród wychodzi na ulice.
15 wyjątkowych esejów o sytuacji w Polsce wraz z dokumentacją fotograficzną (marsze w obronie TV Trwam, głodówki przeciw usuwaniu lekcji historii ze szkół itp.) Ten album każdy powinien mieć. Można go kupić w szybki i prosty sposób wSklepiku.pl. Polecamy!
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/216605-marsz-do-dworaka-ruszaja-protesty-przeciwko-dyskryminacji-telewizji-trwam
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.