Sąd Rejonowy w Bydgoszczy wymierzył 400 zł grzywny Adamowi Rybakowiczowi z Twojego Ruchu. Poseł został ukarany za… sikanie na ulicy.
Zarzuty dotyczyły nieobyczajnego wybryku, jakim było załatwienie potrzeby fizjologicznej w miejscu publicznym oraz używania nieprzyzwoitego słownictwa – sędzia Tomasz Adamski, prezes sądu.
Rybakowicz został przyłapany przez policję, gdy oddawał mocz na ulicy Mostowej w Bydgoszczy.
Ta historia ma początek 29 września 2013 roku. Krótko przed 3 w nocy policjanci patrolujący bydgoskie Stare Miasto zauważyli mężczyznę, który załatwia się przed restauracją przy ulicy Mostowej. Na zwróconą uwagę Rybakowicz miał zareagować obraźliwymi słowami, ale - jak uznał bydgoski sąd - nie były one skierowane do policjantów. Gdy padło polecenie, by okazał dokument tożsamości, polityk sięgnął do kieszeni. Nie wyjął jednak dowodu osobistego, tylko… legitymację sejmową
— relacjonuje „Gazeta Pomorska”.
W ramach antykościelnej kampanii prowadzonej przez Twój Ruch, Rybakowicz propagował hasło „Kultura zamiast kultu”. Na własny użytek powinien raczej pomyśleć o innym zawołaniu: „ Kultura zamiast rynsztoka”.
JUB/pomorska.pl
——————————————————————————————————-
Dobra lektura na weekend!
E - wydanie tygodnika „wSieci”- to wygodna forma czytania bez wychodzenia z domu, na monitorze własnego komputera. Dostępne są zarówno wydania aktualne jak i archiwalne.
Wejdź na: http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html i wybierz jedną z trzech wygodnych opcji zakupu.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/212360-twoj-rynsztok-posel-od-palikota-skazany-za-oddawanie-moczu-na-ulicy
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.