Dygnitarze Tuska z łatwością szastają publicznym groszem. Milion euro, jako nagroda „Solidarności”, od której „Solidarność” się odcina, miliony wydane na bezsensowne wymiany mebli w gabinetach, dodatkowe premie i nagrody za wierną służbę… Sikorskiemu i jego partii.
Teraz doszedł reklamowy film na dziesięciolecie pobytu Polski w Unii. Milion na realizację, a potem siedem, czy osiem jako zapłata za antenowy czas w innych państwach Unii.
Już dziś widać wielkie zainteresowanie w pozostałych krajach Unii propagandówką Tuskolandii. Zapewne w Londynie, Mediolanie, na Krecie, Bornholmie, w Rotterdamie i Berlinie przebierają z niecierpliwością nogami oczekując na emisję tego wielkiego, zapewne, dzieła reklamowej sztuki.
Owszem, właściciele telewizyjnych stacji z chęcią i radością przyjmą zlecenie pobierając miliony, które Sikorski wyrwał z dziurawego budżetu, które tak bardzo przydałyby się najbiedniejszym strefom kraju, gdzie błagają o każdy tysiąc złotych na szkolne stołówki, na zapomogi dla ubogich, na odzież, lekarstwa, środki czystości.
Czy ktoś w Polsce przypomina sobie durne i bałwochwalcze filmiki, spreparowane ku czci jakiegoś lecia istnienia w Unii? Czy ministrowi Francji, Niemiec, Danii, Irlandii, czy Grecji przyszedłby do głowy głupawy plan wyrzucania pieniędzy w kubeł? Pani Kidawa – Błońska powiada, że taki jest nakaz Brukseli. A jeśli w Brukseli wymyślą, by rzecznicy rządu przestali wygadywać bzdury, to pani Kidawa – Błońska da radę podporządkować się tej wytycznej?
Wszak w Unii były już dziesięciolecia, a nawet bardziej opasłe w lata jubileusze i jakoś nikt do polskich telewizji nie pchał się z pieniędzmi żądając emisji. I to jest właściwym podsumowaniem owego mitycznego brukselskiego nakazu.
Tomasz Domalewski
———————————————————————————————
Wejdź na wSklepiku.pl i sprawdź najnowsze oferty promocyjne na książki!
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/193469-kolejne-miliony-wrzucone-do-kubla-przez-sikorskiego-czy-ktos-widzial-w-polskich-telewizjach-jakies-francuskie-niemieckie-dunskie-czy-hiszpanskie-bzdety-czczace-date-wstapienia-do-unii
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.