Minister spraw zagranicznych wykonał kolejny dziwny krok w sprawie rosyjskiej agresji na Ukrainę. Przypomnijmy: kilka tygodni temu, w czasie najgorętszych chwil na Krymie, polska wiceminister była w Moskwie w sprawie Roku Rosji w Polsce.
Tym razem Radosław Sikorski postanowił otworzyć oksfordzką debatę zorganizowaną przez Radio Dla Ciebie.
Jedynie ustanowienie silnych wpływów Rosji na Ukrainie może zagwarantować trwały pokój w Europie
— to teza wokół której będą debatować uczestnicy dyskusji.
A nazwiska panelistów są bardzo ciekawe: poza Agnieszką Wołk-Łaniewską, Ireneuszem Bilem oraz Adamem Danielem Rotfeldem, wystąpić ma tercet: Azrael - Daniel Olbrychski - Jarosław Gugała.
Mamy tylko nadzieję, że polski minister nie wpisze się w prorosyjskie nastawienie części z zaproszonych gości…
Debata odbędzie się 24 kwietnia, w czwartek o godz. 19.00 w studiu im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7.
wwr, rdc.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/192419-sikorski-patronuje-oksfordzkiej-debacie-o-rosji-teza-putin-na-ukrainie-gwarantem-pokoju-w-europie-panelisci-azrael-olbrychski-gugala
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.