Janusz Korwin-Mikke: "Startujemy do Parlamentu Europejskiego, aby ośmieszać i pokazywać całe zło UE"

PAP/Bartłomiej Zborowski
PAP/Bartłomiej Zborowski

Kongres Nowej Prawicy startuje w wyborach do europarlamentu, aby ośmieszać i pokazywać od środka całe zło Unii Europejskiej - powiedział lider ugrupowania Janusz Korwin-Mikke w niedzielę na II Kongresie Nowej Prawicy.

W niedzielę w Warszawie w Pałacu Kultury odbyła się konwencja wyborcza KNP oraz II Kongres Nowej Prawicy; przedstawiono na niej liderów list w wyborach do PE. Na listach nie ma znanych nazwisk, są lokalni działacze KNP.

Parlament Europejski niczego nie załatwi, bo nic nie może, my będziemy ośmieszać i pokazywać od środka całe zło (Unii Europejskiej), które jest narzucane całej Europie

— powiedział Korwin-Mikke, który jest "jedynką" KNP na Śląsku. Jak dodał, europosłowie KNP będą też wykorzystywać przywileje w UE, aby "obalać system”.

Zdaniem Korwin-Mikkego, "dobry Europejczyk musi nienawidzić Unii Europejskiej, która okupuje Europę".

Celebryci, którzy występują w mainstreamowych mediach, nie są dla nas idealnymi kandydatami (w wyborach do PE), to ludzie już zdemoralizowani

— powiedział Korwin-Mikke, tłumacząc dlaczego na listach KNP nie ma znanych nazwisk.

Lider KNP w trakcie kongresu wzywał do poparcia swojego ugrupowania.

Chcemy przekonać Polaków, żeby głosowali na nas, a nie na centroprawicę, Jak walczyć ze złem, to radykalnie

— przekonywał. Jak ocenił, siłą prawicy jest różnorodność, a KNP musi zmienić obecny ustrój Polski na normalny.

Nie będziemy walczyć z biedą, my tylko nie będziemy przeszkadzać biednym się bogacić

— zadeklarował Korwin-Mikke.

Prawicowy publicysta Stanisław Michalkiewicz przekonywał w trakcie kongresu, że w europarlamencie powinna znaleźć się partia, która "krzewi wolność" - taka jak Nowa Prawica.

Gość kongresu Marek Migalski (Polska Razem) zadeklarował, że Nowa Prawica znajdzie w jego ugrupowaniu sojusznika do "tępienia komuny" w PE. Jak dodał, jego partia różni się od Nowej Prawicy m.in. kwestią podejścia do zakazu posiadania narkotyków.

Inny gość kongresu Przemysław Wipler (Republikanie) zauważył, że ideały wolności, własności i sprawiedliwości są bliskie zarówno Nowej Prawicy, jak i jego ugrupowaniu. Jak dodał, oba ugrupowania łączy też sprzeciw wobec podnoszenia podatków. Po zakończeniu Kongresu jego uczestnicy przejdą w Marszu Wolności spod Pałacu Kultury na Plac Zamkowy.

źródło: PAP/Wuj

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych