Wiktor Orban zabiera głos w sprawie kryzysu krymskiego. "Węgry nie są stroną konfliktu. Węgrzy - także Ci mieszkający na Ukrainie - są bezpieczni"

fot. fidesz.hu
fot. fidesz.hu

W sprawie napiętej sytuacji na Krymie, związanej z wejściem rosyjskich wojsk na ukraiński półwysep, po raz pierwszy głos zabrał premier Węgier - Wiktor Orban.

Węgry nie są stroną konfliktu

- stwierdził węgierski szef rządu.

Orban zapewnił, że Węgrzy - zarówno na Węgrzech, jak i na Ukrainie są bezpieczni i rząd pracuje na tym, aby bezpieczni pozostali.

Węgry uczestniczą we wspólnym europejskim wysiłku, aby osiągnąć pokój, bezpieczeństwo i poszanowanie prawa międzynarodowego. Na tych celach się skupiamy aby pracować nad europejskim kryzysem.

Wczoraj dwaj czescy ministrowie stwierdzili, że rosyjskie firmy powinny być wyłączone z udziału w rozwoju ekspansji elektrowni jądrowej w Temelinie. Odnosząc się do tego minister spraw zagranicznych Węgier odparł, że takie pytanie powinno być zadane krajom, które mają umowy z Rosją na dostarczanie broni.

mc,politics.hu

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------

Siódmy numer miesięcznika "W Sieci Historii" cały czas do nabycia w naszym sklepie wSklepiku.pl.

W tym wydaniu dołączona została płyta DVD z filmem "Czarny Czwartek".Polecamy!

Miesięcznik

 

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.