Relacja pochodzi ze strony blogpressu - http://www.blogpress.pl/node/18653

Młodzież obecna pod pomnikiem jest gwarancją zachowania pamięci o skazanych wcześniej na zapomnienie, o Żołnierzach Wyklętych - mówił ks. prałat Józef Maj do osób zgromadzonych przy Pomniku Męczenników Terroru Komunistycznego 1944-1956. W 21 miejscach Warszawy, związanych z ofiarami terroru komunistycznego odbyły się uroczystości zorganizowane przez Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
1Marca-Służew05

W Dniu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", 1 marca, przy Pomniku Męczenników Terroru Komunistycznego 1944-1956 odbyła się krótka, ale ważna uroczystość. Pomnik ten mieści się obok kościoła Św. Katarzyny na Służewie, przy ulicy Fosa 17, w miejscu, gdzie zakopywano ciała polskich patriotów mordowanych przez Urząd Bezpieczeństwa.

Podczas uroczystości, którą prowadził reżyser Robert Walkowski, członek Stowarzyszenia "Polska Jest Najważniejsza”, przemawiali: ks. prałat Wojciech Gnidziński, proboszcz parafii Św. Katarzyny, ks. prałat Józef Maj, kapelan i członek Rady Fundacji „Żołnierzy Wyklętych”, Witold Kołodziejski z-ca burmistrza Gminy Ursynów, prof. Jan Żaryn, Prezes Stowarzyszenia "Polska Jest Najważniejsza", na koniec Remigiusz Grodecki, radny Mokotowa, przewodniczący klubu radnych PiS Mokotów, który przeczytał list Artura Górskiego.

Głównym tematem wszystkich wypowiedzi była pamięć. Pamięć o Polakach, bestialsko pomordowanych przez Urząd Bezpieczeństwa, a następnie zakopanych - bo trudno nazwać to pochówkiem - w miejscach, które miały zapewnić zapomnienie. Oprawcy nie wzięli jednak pod uwagę, że dopóki żyją ludzie, dopóty żyje pamięć o pomordowanych. Ta pamięć sprawiła, że w miejscach kaźni powstały pomniki, sprawiła też, że kolejne pokolenia chcą znać prawdę i chcą ją kultywować. Ksiądz Józef Maj ze szczególną siłą podkreślił, że młodzież obecna pod pomnikiem jest gwarancją zachowania pamięci o skazanych wcześniej na zapomnienie, o Żołnierzach Wyklętych.

Uroczystości przy Pomniku zorganizowały: Urząd Dzielnicy Ursynów, Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza, Komitet PiS Ursynów

Relacja: Michał KK

1Marca-Służew01

1Marca-Służew02

1Marca-Służew03
ks. prałat Wojciech Gnidziński

1Marca-Służew06
Robert Walkowski

1Marca-Służew07
Witold Kołodziejski, z-ca burmistrza Gminy Ursynów

1Marca-Służew09
Prof. Jan Żaryn, prezes SPJN

1Marca-Służew10
Remigiusz Grodecki, radny Mokotowa, przewodniczący klubu radnych PiS Mokotów czytał list Artura Górskiego

1Marca-Służew13
Wieniec składają przedstawiciele Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza

1Marca-Służew15