Reprywatyzacyjny układ warszawski? Szokująca infografika na temat powiązań polityków, urzędników i handlarza roszczeniami

fot. reprywatyzacja.miastojestnasze.org
fot. reprywatyzacja.miastojestnasze.org

Stowarzyszenie "Miasto Jest Nasze" opublikowało niezwykle interesującą infografikę przedstawiającą powiązania między politykami i urzędnikami stołecznego Ratusza a jednym ze znanych warszawskich handlarzy roszczeniami - Maciejem Marcinkowskim.

Jak czytamy:

Pierwszy raz problem warszawskiej dzikiej reprywatyzacji ujęty został w sposób tak kompleksowy, dający pojęcie o skali problemu.

W ostatnich miesiącach, również dzięki działaniu naszego stowarzyszenia, wyszło na jaw bardzo wiele faktów rzucających nowe światło na warszawską dziką reprywatyzację. Chcemy je przedstawić w możliwe najbardziej przystępnej formie. Dzisiaj na naszej stronie publikujemy interaktywną infografikę, która przedstawia powiązania między politykami, urzędnikami a handlarzem roszczeniami reprywatyzacyjnymi do działek w eksponowanych miejscach w Warszawie, panem Maciejem Marcinkowskim.

Zestawienie informacji, które zebraliśmy z różnych źródeł, pokazuje sprawę w pełnym świetle, dowodząc, że pan Maciej Marcinkowski działa w bardzo sprzyjającym klimacie. Zarówno Biuro Planowania Przestrzennego, Biuro Gospodarowania Nieruchomościami, jak i burmistrz dzielnicy Śródmieście w ciągu ostatnich dwóch lat wielokrotnie szli mu na rękę, wbrew woli radnych Warszawy oraz mieszkańców. Było tak w przypadku Ogródka Jordanowskiego na ul. Szarej, działki przy placu Zamkowym, działki na placu Defilad i przy ul. Twardej.

W infografice publikujemy również listy, które świadczą o bardzo dużym zaangażowaniu Julii Pitery w sprawę przekazaniu Marcinkowskiemu działki na ulicy Szarej. Działo się to już po społecznych protestach w tej sprawie i po tym jak Rada Warszawy zwróciła się do Prezydenta M. St. Warszawy o rozpoczęcie kontroli procedur reprywatyzacyjnych i wstrzymanie do czasu zakończenia kontroli „jakichkolwiek działań mogących skutkować procesami inwestycyjnymi na wspomnianym terenie”. Każe to postawić pytanie, dlaczego posłanka znana z walki z korupcją zaangażowała się w moralnie tak dwuznaczną sprawę.

Mamy nadzieję, że publikacja „Warszawskiej mapy reprywatyzacji” umożliwi odpowiedź na te pytania i przyczyni się do wzrostu wiedzy wśród warszawiaków na temat procesów reprywatyzacji.

Interaktywna infografika znajduje się na stronie: reprywatyzacja.miastojestnasze.org

Ważna uwaga - najciekawsze linki znajdują się nie "pod" zdjęciami widocznymi na infografice, ale w kropkach-powiązaniach między poszczególnymi zdjęciami (np. listy Julii Pitery)

kim, "Miasto Jest Nasze"

 

 

 

---------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------

Sprawdź nasze najnowsze oferty promocyjne na książki!

Szczegóły promocji wSklepiku.pl!

 

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.