„Panny Wyklęte” w Klubie Palladium w Warszawie!

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź

Kasia Kowalska, Halina Mlynkova, Marika, Paulina i Natalia Przybysz oraz wiele innych młodych artystek razem na scenie w Klubie Palladium w Warszawie!

1 marca o godz. 19.30 odbędzie się wyjątkowy koncert promujący płytę zespołu Maleo Reggae Rockers i najlepszych polskich wokalistek.

Organizatorem koncertu jest Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundacja Niepodległości z Lublina. Koncert będzie kulminacją obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Płyta „Panny Wyklęte”

Płyta „Panny Wyklęte” powstała z inicjatywy Fundacji Niepodległości z Lublina, która chcąc oddać hołd Żołnierzom Wyklętym, zaprosiła Darka Malejonka z zespołem Maleo Reggae Rockers i młode polskie wokalistki do wspólnego projektu. Efektem pracy artystów jest płyta przedstawiająca złożone losy żołnierzy wyklętych w nowoczesnej aranżacji muzycznej.

Płyta inspirowana jest losem kobiet wyklętych i opowiada o ich tragicznych powojennych doświadczeniach głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. Nieoficjalną patronką płyty jest postać Danuty Siedzikówny „Inki”.

Każda zaproszona wokalistka śpiewa w zgodzie z tym co czuje. Wszystkie artystki są autorkami tekstów piosenek. Poza utworem Pań Przybysz – wszystkie pieśni – od soulowych, reggae’owych przez rap po wręcz metalicznego rocka – to muzyczne pióro Darka Malejonka.

Wydawca

Fundacja Niepodległości stawia sobie za cel zachowanie dla przyszłych pokoleń dziedzictwa polskiej historii. Szczególnym przedmiotem troski jest historia polskich Kresów.

Stara się przypominać ludzi i wydarzenia związane z historią polskiego czynu niepodległościowego od czasów Konfederacji Barskiej po czasy najnowsze, ze szczególnym uwzględnieniem historii „Żołnierzy Niezłomnych” i innych niepodległościowych ruchów XX wieku.

Działania fundacji koncentrują się także wokół wydobywania z zapomnienia emigracyjnych lub przez lata „przemilczanych” twórców polskiej literatury, poezji i malarstwa. Twórców pracujących na zachodzie, ale także, tych którzy pozostali na wschodnich terenach Kresów Polski.

Fundacja Niepodległości prowadzi szeroką działalność edukacyjną i kulturalną w Polsce i zagranicą oraz rozwija działalność wydawniczą (czasopismo „Kwarta” oraz serie wydawnicze).

Oficjalny patronat medialny nad płytą objął Tygodnik „wSieci” oraz portal wPolityce.pl


 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych