Oświadczenie Adama Hofmana: "Niedopuszczalna jest sytuacja w której odpowiedzią Faktu, na moją zapowiedź pozwu sądowego jest nękanie mojej rodziny"

PAP
PAP

Warszawa, 24 lutego 2014 roku

Prawo i Sprawiedliwość

OŚWIADCZENIE


W związku z moją zapowiedzią pozwu sądowego wobec dziennika Fakt, gazeta ta dopuszcza się skandalicznego nękania moich dzieci. Te działania dziennika są niedopuszczalne i dlatego składam w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Nękanie moich dzieci, których dopuszcza się Fakt wypełnia znamiona przestępstwa opisanego w art.190a § 1. Dodatkowo powiadamiam o tych zdarzeniach Rzecznika Praw Dziecka.

Niedopuszczalna jest sytuacja w której odpowiedzią Faktu, na moją zapowiedź pozwu sądowego jest nękanie mojej rodziny. W swojej publikacji Fakt ujawnił adres przedszkola, do którego chodzą moje dzieci. Dziś w krzakach pod przedszkolem na moje dzieci napadł fotoreporter. To działanie bez precedensu, które nie powinno mieć miejsca w mediach, nawet tych nazywanych mianem „brukowców”. Dziś moja rodzina oraz dzieci są nękane, a ich prywatność jest  naruszana w skandaliczny sposób.

Dodatkowo chcę poinformować, że w związku z publikacjami dziennika Fakt z dni 21 i 22 lutego 2014 roku, które posługując się kłamliwymi informacjami w rażący sposób naruszyły moje dobre imię, jestem zmuszony wystąpić na drogę sądową.

21 lutego dziennik Fakt podał nieprawdziwą informację jakoby moje prywatne przejazdy taksówką były opłacane z pieniędzy publicznych. Ta informacja to kłamstwo. Podobnie jak sugestie dziennika Fakt opublikowane dzień później (22 lutego) jakobym miał zwolnić  taksówkarza, który pojawia się dzień wcześniej w tekście dziennika. Nie miałem nic wspólnego z tym wydarzeniem, a twierdzenie gazety, że to ja zwolniłem z pracy tę osobę jest kłamstwem, które w ewidentny sposób narusza moje dobre imię.

Teksty dziennika Fakt w sposób oczywisty naruszają dobra osobiste, moje i mojej rodziny. Dlatego muszą spotkać się z odpowiednią reakcją prawną. Publikowanie kłamliwych informacji gazety Fakt, w każdym przypadku, zakończy się pozwem sądowym.

Adam Hofman

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...