Maciej Świrski - "Szczur biurowy" w Klubie Zygmuntowskim

Już jutro, 17 lutego Klub Zygmuntowski w Krakowie będzie gościł Macieja Świrskiego, założyciela Fundacji „Reduta Dobrego Imienia”. Będziemy starali się odpowiedzieć na pytanie „Jak przeciwdziałać zniesławianiu Polski?”. Spotkanie odbędzie się jak zwykle przy ul. Szczepańskiej 1, na I piętrze o godz.18.00 w Sali Baltazara Fontany kamienicy „Pod Gruszką”.

Maciej Świrski jest założycielem i prezesem „Fundacji Reduty Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom”. Fundacja powołana została dla inicjowania i wspierania działań mających na celu prostowanie nieprawdziwych informacji na temat historii Polski, a szczególnie przebiegu II Wojny Światowej, udziału w niej Polaków, stosunku Polaków do Żydów, na temat niemieckich obozów koncentracyjnych. Początkowo Reduta działała pod egidą Towarzystwa Patriotycznego, Fundacji Jana Pietrzaka. Obecnie jest ona już samodzielnie, prężnie działającą organizacją pozarządową, której inicjatywy odbijają się szerokim echem nie tylko w mediach niezależnych. Najważniejszą akcją koordynowaną obecnie przez Redutę jest walka z antypolskim serialem „Unsere Mütter, unsere Väter” wyprodukowany przez niemiecką telewizję ZDF.

Na spotkaniu będziemy rozmawiać o tym jak przeciwdziałać zniesławianiu  Polski, potrzebie ochrony pamięci historycznej, walce z nasilająca się propagandą antypolską, oraz postawie władz polskich wobec tego problemu.

Bilet wstępu na spotkanie kosztuje 10 zł. Będzie go można nabyć przy wejściu. Uzyskane środki przeznaczamy na dalszy rozwój obywatelskich projektów naszej Fundacji. Studenci i posiadacze kart klubowych wstęp bezpłatny.

Zapraszamy serdecznie
Rada Klubu Zygmuntowskiego

Klub Zygmuntowski
17 lutego (poniedziałek)
Sala Baltazara Fontany kamienicy„Pod Gruszką”
ul. Szczepańska 1 / I piętro
godzina 18:00
Wstęp płatny przy wejściu 10 zł.
Młodzież licealna, studenci i posiadacze kart klubowych wstęp bezpłatny.
Regulamin Klubu Zygmuntowskiego

10 II 2014 w Klubie Zygmuntowskim gościliśmy profesora Piotra Glińskiego. Relację filmową z tego spotkania mogą Państwo obejrzeć:

 

Wszystkie relacje ze spotkań Klubu Zygmuntowskiego można obejrzeć na naszym oficjalnym kanale YouTube.

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...