Poseł Platformy idzie do prokuratury w sprawie "profanowania barw narodowych". Oburzyło go "zdjęcie roku", które wybrało KSD

Fot. "Tego ognia nic już nie ugasi" / Marcin Wziontek
Fot. "Tego ognia nic już nie ugasi" / Marcin Wziontek

W moim odczuciu to pochwała profanowania barw narodowych

- nie kryje oburzenia Tomasz Głogowski, poseł Platformy Obywatelskiej.

Co tak mocno zirytowała parlamentarzystę partii rządzącej? Zdjęcie na którym młody człowiek trzyma biało-czerwoną flagę, a w tle płonie tęcza z pl. Zbawiciela. Głogowski zażenowany jest nie tylko obrazkiem, ale również - a może przede wszystkim - decyzją Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, które przyznało autorowi fotografii, Marcinowi Wziontkowi, nagrodę "Zdjęcia Roku".

CZYTAJ WIĘCEJ: Nagroda za „Najlepszą fotografię patriotyczną roku 2013” dla Marcina Wziontka za zdjęcie "Tego ognia nic już nie ugasi"

Głogowski zgłosił sprawę prokuraturze, a także wysłał pismo do Prezesa Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy ks. Bolesława Karcza. Argumentuje w nim, że decyzja KSD to pochwała dla "bandytów hańbiących polską flagę".

Trochę, a może niestety bardzo, przywykliśmy do języka agresji, a nawet pospolitego chamstwa. Są jednak sytuacje, wobec których trudno przejść obojętnie – mnie np. strasznie wkurzył widok chuliganów, którzy 11 XI demolowali Warszawę z biało-czerwonymi flagami w ręku

- uznał Głogowski, pisząc na swoim blogu w Onecie.

Tęcza po raz piąty w swojej historii została spalona 11 listopada 2013 roku. Aktualnie trwa jej renowacja, która odbywa się za publiczne pieniądze.

lw

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.