Telewizja Trwam już na multipleksie. „To wydarzenie bardzo ważne w życiu Kościoła w Polsce, w życiu parafii i każdego z nas”. GRATULUJEMY!

Fot. wPolityce.pl/TV Trwam
Fot. wPolityce.pl/TV Trwam

Mszą Świętą na Jasnej Górze Telewizja Trwam rozpoczęła nadawanie na multipleksie. Hierarchowie, twórcy Radia Maryja, Telewizji Trwam oraz wierni wzięli udział w Mszy dziękczynnej.

Ojciec Sebastian Matecki OSPPE rozpoczął uroczystość wskazując, że zebrani chcą dziękować Matce Bożej za kolejne zwycięstwo.

Kaplica jest wypełniona sercami, które chcą podziękować Maryi za kolejne zwycięstwo. Od północy 15 lutego TV Trwam rozpoczyna emisje programów na multipleksie. To wydarzenie bardzo ważne w życiu Kościoła w Polsce, w życiu parafii i każdego z nas. Wydarzenie okupione wielkim trudem, walką o rzecz tak podstawową i ważną

- mówił przeor Jasnej Góry.

Przywitał wszystkich zgromadzonych, w szczególności, ojców redemptorystów oraz o. Tadeusza Rydzyka wraz ze współpracownikami, którzy tworzą Radio Maryja i Telewizję Trwam. Wskazał, że zgromadzeni będą dziękować, za dar, jakim jest TV Trwam i możliwość nadawania programu za pomocą multipleksu, a także dziękować Bogu za wielkie rzeczy, które czyni przez Radio Maryja i TV Trwam.

Chcę również powitać wszystkich duchownych, którzy tak szczelnie wypełnili Kapicę, którzy są z Radiem Maryja, którzy są z Narodem. Pozdrawiam wszystkich, którzy zasiedli do telewizorów, by po raz pierwszy na multipleksie zobaczyć TV Trwam i uczestniczyć we Mszy. Współbracia! Bądźcie pozdrowieni

- mówił o. Matecki, zapraszając wszystkich do udziału we Mszy Świętej.

 

Start kanału jest zwieńczeniem wielomiesięcznej batalii o miejsce na multipleksie, jaką z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji toczył o. Tadeusz Rydzyk.

Jeśli dotrzymane zostaną wszystkie umowy Trwam stanie się ogólnopolskim kanałem - bezpłatnym i dostępnym teoretycznie dla 99 proc. Polaków, tak jak TVP, TVN, Polsat i niemal 20 innych stacji dostępnych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Ta telewizja to wielki dar, ale i ogromne zadanie

– podkreślił Abp Wacław Depo, przewodniczący Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu.

Trzeba teraz dołożyć wszelkich starań, żeby ten przekaz był również przez nas współtworzony przede wszystkim poprzez modlitwę, ale także poprzez dobre przygotowanie programów, które będą darem dla innych

– uważa hierarcha.

Jego zdaniem „nie możemy zamknąć się w jakimś katolickim getcie ale byśmy umieli być otwarci dla ludzi dobrej woli, którzy przez ten obraz będą przyjmować orędzie prawdy i będą się kształtować”.

Ramówka TV Trwam na razie nie ulegnie większym zmianom, bo - jak zapowiadają jej przedstawiciele - program kanału jest akceptowany i ma swoją wierną widownię. Rozszerzona zostanie oferta dla młodzieży o programy realizowane przez samych zainteresowanych. Będzie też więcej informacji.

Telewizja Trwam wygrała konkurs na emisję kanału o charakterze społeczno-religijnym.

Telewizji Trwam GRATULUJEMY!

wrp,Prej,KAI

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...