Msza na Jasnej Górze, punktualnie o północy, zainauguruje program TV Trwam na multipleksie. "To jest zwycięstwo Maryi"

Fot. wPolityce.pl, Gił
Fot. wPolityce.pl, Gił

Dziś o północy TV Trwam ruszy z bezpłatnym nadawaniem w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Start kanału jest zwieńczeniem wielomiesięcznej batalii o miejsce na multipleksie, jaką z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji toczył o. Tadeusz Rydzyk. Naziemne nadawanie Telewizja Trwam rozpocznie od transmisji Mszy św. na Jasnej Górze.

- To będzie wyraz wdzięczności Bogu i ludziom, wielkiej rzeszy Polaków, którzy trwając na modlitwie i uczestnicząc w pokojowych ulicznych manifestacjach upominali się o wolność mediów w naszej Ojczyźnie – powiedział abp Wacław Depo.

Przewodniczący Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego przekazu zauważył, że rozpoczęcie nadawania programu przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, ma bardzo symboliczne znaczenie.

To przypomnienie, że jest to zwycięstwo Maryi oraz tego, że Kościół i naród łączą nierozerwalne więzy. Jako Polska, jako naród zaistnieliśmy poprzez chrzest w 966 r. i dopiero wtedy - czy ktoś się zgadza z tym czy nie - uzyskaliśmy podmiotowość, byliśmy sobą nie pod innym znakiem, tylko pod krzyżem, pod którym zawsze obecna jest Matka – podkreślił abp Depo.

Jeśli dotrzymane zostaną wszystkie umowy Trwam stanie się ogólnopolskim kanałem - bezpłatnym i dostępnym teoretycznie dla 99 proc. Polaków, tak jak TVP, TVN, Polsat i niemal 20 innych stacji dostępnych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Ta telewizja to wielki dar, ale i ogromne zadanie – podkreślił przewodniczący Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu.

Trzeba teraz dołożyć wszelkich starań, żeby ten przekaz był również przez nas współtworzony przede wszystkim poprzez modlitwę, ale także poprzez dobre przygotowanie programów, które będą darem dla innych – uważa abp Depo.

Jego zdaniem „nie możemy zamknąć się w jakimś katolickim getcie ale byśmy umieli być otwarci dla ludzi dobrej woli, którzy przez ten obraz będą przyjmować orędzie prawdy i będą się kształtować”.

Ramówka TV Trwam na razie nie ulegnie większym zmianom, bo - jak zapowiadają jej przedstawiciele - program kanału jest akceptowany i ma swoją wierną widownię. Rozszerzona zostanie oferta dla młodzieży o programy realizowane przez samych zainteresowanych. Będzie też więcej informacji.

O północy Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej przewodniczyć będzie abp Wacław Depo w koncelebrze z innymi biskupami. W sanktuarium jest już bp Antonii Dydycz. Biskup drohiczyński powiedział, że modlitwą ogarnie wszystkie media w Polsce.

Żeby media w Polsce miały coś z tego przesłania, które płynie z Jasnej Góry. Byśmy stawali zawsze w obronie Prawdy i zabiegali o to, aby w naszej Ojczyźnie było jak najwięcej ludzi świadomych swego celu życia na ziemi i powołania do życia wiecznego – powiedział bp Dydycz.

O. Tadeusz Rydzyk, redemptorysta, twórca powstałej w 2003 r. Telewizji Trwam podkreślił, że modlitwa na Jasnej Górze „to droga dla naszej Ojczyzny, na którą wskazuje Kościół i sam Pan Bóg. Matka Najświętsza jest dana ku obronie naszego Narodu i w Znaku Jasnogórskim wyraźnie działa”.

Telewizja Trwam wygrała konkurs na emisję kanału o charakterze społeczno-religijnym.

KAI/Prej

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...