Mazurek Dąbrowskiego w Rosji! Kamil Stoch na najwyższym stopniu podium, polska flaga powiewa nad Soczi. Zobacz łzy i wielką radość polskiego skoczka. ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO

Złoty medal igrzysk olimpijski w Soczi trafił do rąk właściciela. Najcenniejszy krążek, o jaki walczą najlepsi sportowcy świata odebrał tuż po 17:20 Kamil Stoch. Medal wręczyła słynna polska lekkoatletka Irena Szewińska.

Stoch z wielką radością wskoczył na podium, na którym „wylądował” telemarkiem, przyjął medal, a następnie w górę powędrowała polska flaga i zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, a nawet jego dwie zwrotki. Stoch ze łzami w oczach odśpiewał hymn, a później wręcz eksplodował radością.

Mamy złoto, mamy mistrza olimpijskiego! Na niższych stopniach podium stanęli Peter Prevc i Anders Bardal.

Dziękuję Panu Bogu, że stawia na mojej drodze dobrych ludzi i że zawsze nade mną czuwa

- powiedział Stoch na konferencji prasowej.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

Najnowsze artykuły

Wszystkie najnowsze artykuły w jednym miejscu

Śledź nas na Google News

Bądź na bieżąco — dodaj nas do Google News

Dziękujemy za przeczytanie!

Twoje wsparcie ma znaczenie. Buduj z nami niezależne media.

Wszystkie teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu. Dołącz do nas.

Autor

Wesprzyj telewizję wPolsce24! I naszą misję - dziennikarstwo śledcze Wesprzyj telewizję wPolsce24! I naszą misję - dziennikarstwo śledcze Wesprzyj telewizję wPolsce24! I naszą misję - dziennikarstwo śledcze

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych