Nowy numer "wSieci" już w kioskach! Śledztwo tygodnika: wymuszenia, rozboje, udział w pobiciach, oszustwa, więzienie, rosyjska i polska mafia w tle - oto przeszłość naczelnego „Wprost”

fot. wSieci.pl
fot. wSieci.pl

Ex-gangster, dziś redaktor - Sylwester Latkowski, redaktor naczelny tygodnika „Wprost”, musi być ostatnio z siebie bardzo zadowolony, bo znów jest o nim, co bardzo lubi, wyjątkowo głośno (…)  Tak, Sylwester Latkowski to jaśniejąca gwiazda polskich mediów – pisze dziennikarz śledczy Andrzej Potocki.

Po wyjściu z więzienia Sylwester Latkowski zajął się kręceniem filmów dokumentalnych, a potem konsekwentnie budował legendę bezkompromisowego dziennikarza śledczego. W rzeczywistości często kierował uwagę opinii publicznej na fałszywe tropy. Pytany o swoją przeszłość kluczył, bagatelizował i operował ogólnikami. Opisujemy, jak było naprawdę. (…) Rozmawialiśmy z dziesiątkami ludzi, przekopaliśmy się przez tomy akt. Wniosek jest szokujący: ukrywaną przeszłość Latkowskiego można określić jako mocno kryminalną, gangsterską

- wyniki dziennikarskiego śledztwa ujawnia na łamach najnowszego wydania „wSieci” Andrzej Potocki.

Publicysta zwraca uwagę na głośną ostatnio w mediach sprawę Trynkiewicza, którego red. Latkowski wziął w obronę.

- Na łamach „Wprost” obrona tego zwyrodnialca zasłużyła nawet na okładkę. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie – to ten zbrodniarz może za chwilę zagrozić kolejnym bezbronnym ofiarom

– pisze Andrzej Potocki.

- Wymuszenia, rozboje, udział w pobiciach, oszustwa, więzienie, rosyjska i polska mafia w tle – taka jest przeszłość naczelnego „Wprost”. Mimo to Latkowski bryluje na medialnych salonach i ma dostęp do wielu tajemnic policji, biznesu, państwa

– pisze dziennikarz "wSieci" o redaktorze naczelnym tygodnika „Wprost” w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 10 lutego br., także w formie e-wydania.

CZYTAJ TAKŻE: Powstaje partia WSI. Antoni Macierewicz: "Powodów jest kilka – od chęci zemsty po strach przed ujawnieniem kolejnych kompromitujących informacji przestępczych"

Ponadto, jak  co tydzień, w tygodniku solidna porcja publicystyki. Od kilku tygodni na łamach „wSieci” zagościła Krystyna Grzybowska, znana czytelnikom m.in. z łamów „Gazety Polskiej” i portalu wPolityce.pl dziennikarka i publicystka. Cotygodniowe felietony pt. „Z Krystyną Grzybowską dookoła Europy” spotkały się już z uznaniem czytelników. Tym razem autorka przygląda się Rosji przed igrzyskami w Soczi, unijnej rezolucji w sprawie wydarzeń na Ukrainie i… zapijaniu trosk wspieranym hasłem „biez wodki nie razbieriosz”.

Na Europę przez wyborami do Parlamentu Europejskiego spogląda też Krzysztof Czabański. Publicysta „wSieci” analizuje medialne sztuki przygotowujące widzów do nowej kampanii.

Wszystko zaczyna się tradycyjnie, od obśmiania przez media. Później włączają one bieg drugi – propagandę. W trzecim ruchu dokonują podmiany znaczeń. Zawsze tak robią. Nie inaczej jest z wyborami do Parlamentu Europejskiego

– pisze Czabański.

W wymiarze politycznym wybory do PE mają znaczenie jako pierwszy poważny sprawdzian formacji przed cyklem wyborów krajowych: samorządowych jesienią 2014 r., prezydenckich i parlamentarnych rok później. Zamiast sondaży będą wyniki.

Marcin Wolski z troską pochyla się nad wypoczywającym przy markowych cygarach Donaldem Tuskiem. O czym myśli premier zapalając kolejne cygaro?

Podstawowy kłopot szefa rządu i wodza streszcza się obecnie w starym azjatyckim przysłowiu Można naturalnie dosiąść tygrysa, a nawet jechać na nim czas jakiś, problem pojawia się, gdy trzeba z niego zsiąść. Nasze ukochane  „Słońce Peru” znajduje się właśnie na grzbiecie takiej bestii, która z tygodnia na tydzień staje się większa i bardziej drapieżna. Ideałem dla jeźdźca byłoby dożycie na pręgowanym grzbiecie do emerytury, ale Platforma Obywatelska nie jest Meksykańską Partią Rewolucyjno-Instytucjonalną i nie będzie rządzić przez następne pół wieku. Raczej…

– zauważa publicysta.

Recenzując biografię Feliksa Dzierżyńskiego, autorstwa Sylwii Frołow, publicysta „wSieci” – Tomasz Łysiak znajduje szerszy kontekst wspominania krwawego przywódcy CzeKi.

Czy burzenie pomników ma sens? To pytanie ciągle powraca. Dyskusja wokół warszawskiego pomnika „wyzwolicieli”, który podobno ma niedługo znów stanąć w okolicy dawnego Dworca Petersburskiego, to element tego samego sporu o historię i nasz obecny stosunek do niej. Albo będzie on bezrefleksyjny, albo wynikający z potrzeb jasno wskazanej drogi, na której złoczyńców zrzuca się z piedestałów, a przywraca pamięć o prawdziwych bohaterach.

– pisze Tomasz Łysiak w najnowszym wydaniu „wSieci”.

W tym wydaniu tygodnika Dorota Łosiewicz pyta o sens przygotowania w ekspresowym tempie rządowego podręcznika dla pierwszoklasistów.

Projekt ustawy wysmażony przez minister edukacji Joannę Kluzik-Rostkowską jest tak absurdalny, że wiele osób nie chciało uwierzyć, iż coś takiego mogło wyjść z rządu. Jeśli jej groźny plan się uda, małe dzieci słono za to zapłacą

– pisze naczelna portalu wSumie.pl.

W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” także porażająca analiza - jakie podwyżki i opłaty szykuje Polakom rząd? Ekonomista, Janusz Szewczak, nawiązując do tezy osiemnastowiecznego myśliciela Alexisa de Tocqueville’a, który powtarzał, że „nie ma takiej niegodziwości, jakiej by się nie dopuścił rząd, gdy zabraknie mu pieniędzy”, pokazuje, jak w Polsce rozszerza się zjawisko fiskalizmu.

Zespół redakcyjny tygodnika stale zasilają nowi autorzy. Swoje miejsce na łamach mają lubiani i cenieni przez czytelników „wSieci” Leszek Długosz, Jan Polkowski, Jan Pietrzak, Katarzyna Łaniewska, Maciej Pawlicki, Witold Gadowski, Łukasz Warzecha, Wiktor Świetlik, Piotr Skwieciński, Jerzy Jachowicz. Na czytelników czekają także stałe rubryki Mazurka i Zalewskiego, braci – Michała i Pawła Korsunów, Doroty Łosiewicz, Kamili Łapickiej, Krzysztofa Feusette’a, Łukasza Adamskiego, Ryszarda Makowskiego i Piotra Zaremby.

Tygodnik „wSieci” podsumowuje też pierwszy rok działalności. Od 10 lutego rusza nowa odsłona kampanii wizerunkowej dla tygodnika wSieci. Nowe spoty pojawią się w stacjach TVP. Wzmocnieniem będzie równoległa kampania produktowa w radiu i w internecie. Za produkcję spotu telewizyjnego i zakup mediów do kampanii odpowiada agencja Apella. Kampania potrwa do końca lutego.

Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych  formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety  i czytniki e-booków.

Szczegóły na wSieci.pl

 

 

 

 

------------------------------------------------

------------------------------------------------

Promocje dobrych książek wSklepiku.pl!

Zniżki sięgają nawet 90%!

Sprawdź sam!

 

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...