Obrazy Trynkiewicza trafiały na aukcje WOŚP. Rzecznik orkiestry: "Nikomu nie możemy zabronić wzięcia udziału w zbiórce"

YouTube/tvp.info
YouTube/tvp.info

Obrazy Mariusza Trynkiewicza wielokrotnie trafiały na aukcje charytatywne, w tym na licytacje WOŚP - dowiedział się dziennik.pl.

Formuła orkiestry jest otwarta i nikomu nie możemy zabronić wzięcia udziału w zbiórce

- mówi Krzysztof Dobies z WOŚP.

Pedofil, ochrzczony przez media "bestią z Piotrkowa", skwapliwie korzystał z dobrodziejstw więziennej arteterapii. Całymi seriami malował ckliwe krajobrazy i obrazki świętych. Inne doniesienia mówią także, że malował nagich chłopców.

Ci, którzy mieli okazję widzieć jego prace, twierdzą, że choć talentem nie powalał, to miał dobre oko i wyczucie kolorów. Jego obrazy wyróżniały się na tle prac innych współosadzonych

- czytamy w Dzienniku.

Z informacji portalu dziennik.pl wynika, że obrazy Mariusza Trynkiewicza trafiały też na licytację WOŚP. Strzelecki zakład karny współpracuje z fundacją Jerzego Owsiaka od 2003 roku.

Rzecznik WOŚP twierdzi, że sprawdzenie, kiedy i przez kogo obrazy Trynkiewicza zostały wylicytowane, jest w praktyce niewykonalne. Tylko w tym roku aukcji było ponad 28 tys. Rzecznik przyznaje, że zakłady karne od lat angażują się w zbiórki.

Więźniowie nie tylko mogą wystawiać wykonane własnoręcznie przedmioty, ale mogą także wpłacać pieniądze na konto fundacji. Za murami powstają nawet sztaby WOŚP. Formuła Orkiestry jest otwarta i nikomu nie możemy zabronić wzięcia udziału w naszej zbiórce

- mówi Dobies.

źródło: dziennik.pl/Wuj

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.